Tvoje máma

Pojďte se nechat zlákat vůní čerstvých koláčů, které jsou tak dobré, že je „..neumí ani tvoje máma“ (mami, pokud si to čteš, na tebe to samozřejmě neplatí!😇 ) z nově otevřené kavárny Tvoje máma. Odolat domácímu koláči s drobenkou a kakau v barevném hrněčku jak od maminky jde opravdu jen velmi těžko…Tohle milé místečko převzalo prostor po bývalé kavárně, ve které jsem párkrát byla (můžete si o ní i přečíst zde) a pojalo ho úplně novým a osobitým způsobem. Základ bílých a černých barev zůstal, stejně jako útulné polštářky na lavicích, přibylo ale mnoho malých a roztomilých detailů, které dodávají kavárně duši. Kavárna má úžasná a velká okna, díky kterým je v dolní části spoustu čistého světla. Když pak vystoupáte po schodech nahoru, ocitnete se v menší místnosti, která mi připomíná pokojíček – zdi mají teplou béžovou barvu a všude jsou drobná světýlka a polštářky na sezení. Po levé straně od schodů je pak velká trouba, ve které se pečou ty voňavé koláče.

Jak u velkého baru, tak na stolech či poličkách jsou všude nějaké rostliny. Nad schody je dokonce jedna obrovská (jejíž jméno opravdu nevím) a vytváří dojem přírodní brány do nějaké tajemné země. Všechno to spolu působí tak klidně a pohodově, že by se jeden nejraději pořádně rozseděl a zůstal tu hodiny a hodiny.

Když jsme se posadili k jednomu z menších stolků, začala jsem si prohlížet nabídku nápojů a dobrot. Zaujali mě limonády, které jsem ještě nikdy před tím neviděla. Když mi milá slečna o několik minut později vyjmenovala každou příchuť, kterou si mohu dát, vybrala jsem si růžovou. Byla sladká a voňavá a určitě ji vyzkoušejte.

Na policích za barem jsem si všimla balíčků kávy od pražírny Caffka a vzpomněla jsem si, že jsem jednou od nich měla kávu doma a přišla mi skvělá. Pokud si to dobře pamatuji, na mlýnku byla ten den nicaragua. Dala jsem si espresso macchiato a bylo příjemně voňavé a ovocné.

Ochutnala jsem i filtrovanou kávu, které se také nedalo nic vytknout. Byla také krásně voňavá a jemná.

Nad šálkem kávy jsem si pak znovu prohlížela prostředí a bylo mi opravdu krásně. Když jsem pohledem zavadila o džbán s vodou, hned jsem si pro skleničku šla. Všimla jsem si, že tam mají vyskládáné taštičky na svačinu, podle kterých každý hned pozná, kdo Vám ji dělal. No uznejte, není to skvělý nápad?

Trošku jsem ochutnala i od svého společníka opravdu poctivou domácí limonádu z citrusů a už se nemohu dočkat, až bude léto a já si ji tu dám na ochlazení.

Název kavárny je opravdu výstižný, protože všechno, co si tu můžete dát, je poctivé jak od maminky. Navíc si tu připadáte opravdu rozmazlovaní a opečovávaní jako, když jste byli malí. Určitě do ní zavítejte a nechte si připravit od usměvavé obsluhy něcodobrého, co Vás zahřeje na duši.

Připila jsem si sklenkou vína na jejich zdraví a hlavně, ať vydrží ve Vršovicích, co nejdéle!

A na závěr tu mám milou příhodu, kterou si mě Tvoje máma získala (páni, to je teda věta…). Už nějakou dobu nemůžu pít kravské mléko a posteskla jsem si svému spolukávomilovníkovi, že „co to bude za článek, když tam nebudu mít krásnou fotku lattéartu?“, protože to sojové tak pěkně vyšlehat nejde. Vpodstatě na to nijak nereagoval a šel si ještě něco přiobjednat k baru. A hádejte, co se po několika minutách objevilo na stole? Cappuccino, které si slečna udělala pro sebe, abych si ho mohla vyfotit. Moc děkuji, opravdu jste mě dostala! Už jen proto to bylo to nejkrásnější a nejfotogeničtější cappuccino ze všech.

P.S.

A mále bych zapoměla! Mají úžasné (ne)mléčné koktejly, které Vám klidně udělají i ze sojového.

glyph-logo_May2016


 

Holandská 52, Praha, Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: