Kavárna Kasárna Karlín

Není tomu tak dlouho, co jsem byla v Kasárně Karlín na vernisáži obrazů Lény Brauner a celou dobu jsem si říkala, že tomuhle místu něco chybí… Zhruba před týdnem jsem byla v kasárně znovu, protože otevřeli novou kavárnu. A v tu chvíli jsem věděla, že už jim nic nechybí.

Pojetí celé kavárny mě vážně zaujalo. Zajímalo by mě, k čemu místnost dnes plná fialových stolků s dřevěnými židlemi sloužila. Je celá kachličková a to i na zemi. Myslím si, že to byla buď kuchyň anebo společné sprchy, ale kdo ví… (no, někdo to určitě ví). Každopádně je prostor opravdu originální. Kontrast poměrně depresivních a studených zdí, ze kterých alespoň mě tak trochu mrazí, neb mi připadají jak z minulého režimu, s rostlinami v květináčích, knihovnou plnou knih, plakáty, barem s usměvavými baristy připravujícími voňavou výběrovou kávu a veselými lidmi popíjející jak onu kávu, tak víno či pivo je vážně geniální!

Posadili jsme se ke stolu pod oknem, zkrz které prosvítalo světlo a dodávalo místu ještě lepší atmosféru. Protože byla kavárna v době naší návštěvy teprve druhý den otevřena, objednali jsme si prosecco, abychom si připili na její zdraví.

Když jsme čekali na kávy, krátili jsme si čas upíjením domácích limonád. Malinovo-bezinková byla skvělá a rybízové také nemám co vytknout. Už dlouho jsem neměla tak poctivou limonádu, která by byla hustá, protože je plná ovoce.

Cappuccino bylo v kontrastu s chladnými kachličkami snad ještě hřejivější a jemnější, než bych předpokládala. Bylo to takové nedělní pohlazení na kávomilově duši.

Filtrovaná káva byla příjemná a svěží. Pila se úplně sama. Jestlipak si tu někdy v minulosti vojáci mohli dát tak skvělou kávu…

Pokud se tedy chystáte na nějakou kulturní akci do kasárny anebo máte chuť na skvělou kávu (a jiné dobroty), určitě kavárnu navštivte.

Nebo už jste do ní zavítali? Pokud ano, jak se Vám líbí? Mě moc!

P.S.

V kavárně je také druhá místnost, kde si kromě posezení na lavici s kávou či jiným nápojem, můžete prohlédnout návrh lávky spojující Karlín a Holešovice.

Prvního Pluku 2, Praha 8 Karlín, 186 00

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: