DoBříška – Dobříš

Tak jsem se zase konečně po dlouhé době dostala na Dobříš, což je oblast, kde jsem jako malá trávila část prázdnin. Asi nejprofláklejší kavárna na Dobříši je Velbloud Café, ale věděli jste, že nedávno vyrostla kousek dál nová milá kavárnička a bistro DoBříška?

Název je podle mě docela výstižný. DoBříška se vám totiž v tomhle podniku bude chtít dostat hned několik dobrůtek najednou. Ať už je to avotoast, salát, nějaký ten sendvič, dortík, quiche anebo chlebíček, budou se vám sbíhat sliny. Nabídka je každý den o trošku jiná, takže se neomrzí. „Jé, tak já si dám ten bananabread s arašídovým máslem!“ Po chvíli se nám objevil na stole a byl tak dobrý, že zmizel tak rychle, že jsme si sotva všimli.

Když jsem pozorovala slečnu za pultem, jak nám připravuje kávy, začala jsem pohledem prozkoumávat celé místo. Moc se mi líbí minimalistické pojetí celé kavárny. Čisté, světlé a vzdušné. Jednoduché stolky s židlemi a pohovkami u oken. Celému tomu dominuje velký barový pult, na kterém je spousta dobrot. Na každém stolku je květina ve váze tvaru kaktusu. Takovéhle malé detaily, jako je ten kaktus jsou skoro všude a k čistému prostředí se krásně hodí. Jsou to přesně ty malé doplňky, které dodávají prostoru šmrnc.

Po chvíli se na stole objevily limonády. Okurková a malinová. Obě byly moc dobré a poctivé.

Kávu ocení především ti, co mají rádi silné aroma, výraznou chuť a italské pražení. Já jsem si dala flat white, který mi opravdu dodal energii.

Na stole se nám pak také objevilo espresso a ledové latte.

Když jsme si tak příjeně posedávali, se spokojenými bříšky, to líné sobotní odpoledne nám přivodilo chuť na prosecco. Dostali jsme ho v krásných sklenicích, které designově zapadaly do celého prostředí.

Pokud na Dobříši hledáte stylové a moderní místo, kde si dáte něco na zub aniž byste měli výčitky, protože DoBříška má především zdravé dobroty, je tohle místo pro vás stvořené.

P.S.

Od nedávna mají každý pátek všechno jídlo vegeratiánské, tak pokud nejste masoví, určitě si na něco dobrého zajděte.

glyph-logo_May2016

Příbramská 2006, 26301 Dobříš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: