Coffee Corner Bakery

Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu (nebo spíš napíšu), že když Vám někdo ke kávě nabídne ještě něco sladkého, zkrátka nejde odolat. Proto jsem nemohla nenavštívit Coffee Corner Bakery, když mi o něm kamarádka pověděla.

Přiznám se, že jsme se dohodly, že tam spolu vyrazíme na snídani (která je prý naprosto dokonalá), ale já to nevydržela a už druhý den jsem seděla v příjemném prostředí mezi pohodlnými polštářky, křesly, obrazy a spokojenými kávomily. Kolem mě se doslova dala krájet útulnost. Cihlové zdi, teplé barvy, rostlinky v květináčích, police plné knih a hlavně parkety! Nikdy jsem si to neuvědomila, ale právě zem dodává spoustu místům duši a charakteristickou atmosféru. A já jsem se cítila jako doma. Určitě je to skvělé místo, kam si zajít, když se potřebujete učit anebo pracovat.

Když jsem obdivovala pečivo, dorty a sušenky vedle baru, pobíhal kolem mě francouzský buldoček, který si pak spokojeně sedl ke své ještě spokojenější paničce s filtrovanou kávou v ruce.

Když už jsem se dostala k té filtrované kávě, tak u ní chvíli zůstanu. Samozřejmě jsem ji ochutnala. Sama pro sebe jsem si ve svém pomyslném spektru káv, které jsem ochutnala, vytvořila úplně novou „kategorii“ právě pro tuto – medový ocásek. Když jsem ji totiž usrkla, byla opravdu hodně silná a pohlcující, na konec se ale objevila medová chuť. Měla jsem pocit, jako bych olízla lžičku s medem. Ta káva byla vážně skvělá!

Na ochutnávání jsem nebyla sama, a tak jsme objednali i espresso macchiato. Bylo z mandlového mléka a já mu nemohla nic vytknout. O sklenici jsem si hřála ruce a spokojeně pozorovala dění v kavárně.

Můžete taky ochutnat jejich smoothie. Opravdu energické je špenátové s kiwi. Je to taková mlska a přitom můžete mít dobrý pocit, že jste si dali něco zdravého.

Už se nemůžu dočkat, až sem vyrazím na pořádnou sobotní snídani a ochutnám všechno možné!

A pokud spěcháte, skočte si alespoň na kávu s sebou. Určitě Vám zpříjemní den.

Co vy? Chodíte rádi na snídaně? A znáte Coffee Corner?

P.S.

A i pokud nejste fandové mrkvového dortu, zajďete si klidně na něco jiného, ale určitě se na něj alespoň podívejte! Je to ten největší a nejvyšší mrkvový dort, jaký jsem kdy viděla. A hlavně, je opravdu poctivě plněný krémem. Zkrátka dokonalost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: