Cafe Pokrok Třeboň

Pojďme se společně vydat na další kávový výlet do Třeboně. Už uplynula nějaká ta doba od kávomilníkové zastávky v tomto krásném městě, a tak je ten nejvyšší čas ukázat další střípek z kávové kultury světu.

 

Malá, nová a příjemná kavárna, na které mě (kromě kávy) asi nejvíc zaujala nabídka krásných dortů a zákusků. Krásné a lehké pavlovy anebo čokoládové či kokosové dorty vypadají báječně. Tedy… ony tak i chutnají.
 
 
Výběr kávy mě opravdu pobavil. Samozřejmě si zde můžete dát tradiční nápoje založené na espressu, avšak můžete si připlatit za extra shot. Anebo pro extrémisty tři shoty! Já se předem přiznám, že jsem si tři shoty nedala, protože mi energii krásně dodalo souble espresso, ve kterém jsou jen dva.
 
 
Další den jsem se pohodlně uvelebila na gauči a dala si café latté. Už dlouho jsem ho neviděla ve sklenici, a tak jsem se kochala jeho třemi vrstvami a koukala z okna na mihotající se postavy venku, kde právě začínalo pršet. Chladno jakoby se vkradlo až ke mě, a tak jsem omotala prsty okolo své kávy. Připadala jsem si jak schovaná před vším, co je mimo tohle útulné místo.
 
 
Nakonec jsem neodolala a ochutnala štrúdl – dlouho jsem tuhle “klasiku” nikde neměla (samozřejmě pokud nepočítám ten od babičky). Byl výborný, poctivá dávka jablek a třené těsto zkrátka zklamat nemohou…
 
 
Podtrženo sečteno, pokud Vám nevadí, že výběr dortů nebude tak velký, jako v klasické cukrárně, ale potrpíte si na poctivé a kvalitní suroviny, zvolte rozhodně Cafe Pokrok.
 
Zajímalo by mě, jestli název Pokrok nějak souvisí s tím, že se na náměstí konečně objevila kavárna tohoto typu? Kdo ví…
 
P.S.

 

“Dobrý člověk ještě žije!” Když jsem se vracela z Třeboně do Prahy, s hrůzou jsem zjistila, že nikde nemůžu najít svůj fotoaparát. Prošla jsem snad každé místo, kde jsem s ním byla a pomalu se začala smiřovat s tím, že už ho nikdy neuvidím… No a hádejte, kde mi ho schovali? Takže ještě jednou děkuji! 
 
Masarykovo náměstí 22, Třeboň I, 37901 Třeboň, Česko
Masarykovo námesti 22, Třeboň I, 37901 Třeboň, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: