?>

První adventní neděle – co takhle dát si chai latte?

Všem kávomilům přeji krásnou a poklidnou první adventní neděli. V domovech začíná vonět čerstvě upečené cukroví a venku svařené víno se skořicí. Vánoce se blíží a nastává čas, ve kterém bychom se místo zběsilého pobíhání po obchodech, shánění dárků a všemožného zařizování měli na chvíli zastavit a zvolnit. Já si tuhle dobu snažím hlavně užít, zpomalit, dát si něco dobrého, sejít se s přáteli a zpoza šálku pozorovat svítící Prahu. Proto jsem se rozhodla, že pro vás každou adventní neděli připravím pár tipů na něco dobrého, kde byste mohli v následujícím týdnu „na chvilku zastavit a zvolnit“ a užít si předvánoční čas.

Jako první bych se s vámi ráda podělila o místa, kde jsem si letos opravdu pochutnala na výborném chai latte. Svou sladkou vůní, jemnou pěnou a štípnutím zázvoru na konci mi k téhle době zkrátka patří. Kde si tedy můžete dát v Praze opravdu pořádné?

Coffeesource Francouzská – tady jsem v září úspěšně začala letošní sezónu chai latte a byl to velmi obstojný začátek. Bylo tak dobré, že než jsem vyšla pěšky po Francouzské nahoru, už jsem měla kelímek prázdný.

Francouzská 106, Praha 10, 101 00

Bistro8 – vždy, když si ho tady dávám, vzpomenu si, jak jsem ho měla jednou promrzlá, se šálou celou zasněženou a prsty ledovými tak, že jsem pořádně nedokázala šálek udržet za ouško v ruce. Spokojená jsem cítila nasládlou vůni a pozorovala zpoza okna, jak chumelí u žižkovské věže.

Ondříčkova 22, Praha 3, 130 00 anebo Veverkova 8, Praha 7, 170 00

Republica Coffee – já vím, už jsem o něm básnila několikrát, ale musím znovu, protože se shotem espressa ho umí prostě nejlíp.

Martinská 418/4, Praha Staré Město, 110 00

Kafe na schodech – kromě samotného espresso baru, jsem se ihned zamilovala i do jejich chai latte. Je jedno, jestli si ho dáte uvnitř nebo s sebou, protože obě varianty vám vykouzlí úsměv na tváři.

J. Želivského 1847/31, Praha 3, 130 00

Y’es Kafe Studio – měla jsem ho vlastně náhodou, když jsem si chtěla sednout s učením do kavárny a kofeinu už jsem v sobě měla až až. Překvapilo mě nejen svou nádherně oranžovou barvou, ale i silně kořeněnou chutí.

 Letenské nám. 5, Praha 7-Holešovice, 170 00

Spell – jejich chai latte je opravdu šálkem plným vůní a doslova vás očaruje.

Jindřišská 939/20, Nové Město, 110 00

BoHo Cafe and Store – tady umí chai latte, které má pořádný zázvorový ocásek. Ochutnala jsem ho poprvé před dvěma lety a vracím se na něj dodnes.

Ondříčkova  6, Praha 3, 130 00

Truhlárna – je můj letošní podzimní objev číslo jedna – skvělé a plné chuti a to zvlášť v kombinaci s espressem.

Františkánská zahrada, Jungmannovo náměstí 19, Praha 1, 110 00

Původně jsem si myslela, že vyberu sedm kaváren, ať máte inspiraci na každý den v týdnu, ale nějak se z nich stalo osm. Takže jak říká moje kamarádka, vždy když se nám chai latte objeví na stole: „Dobrou chuť!“

P.S.
Kam chodíte na chai latte nejraději vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: