Republica Coffe

Máte chuť na výbornou kávu v milém a přátelském prostředí? Tak se zastavte v Republika Coffee. Je to pražská dcera původní karlovarské kavárny (té nejlepší v Karlových Varech, troufám si říct) a je naprosto fantastická.

 

Když jsme vstoupily, než jsme se stačily rozhlédnout uslyšely jsme: “Tak co si dáte, kočky?” Tak přátelské přivítání jsem v kavárně neslyšela už dlouho. Rozhodování bylo poměrně rychlé. Vzhledem k tomu, že mě bylo obrovské vedro a má spolukávomilovnice se “teď zrovna naučila pít cortado”, nikoho zajisté nepřekvapí kombinace ledové kávy a onoho cortada.  

Během přípravy našich káv se nás barista zeptal jak se máme a prohodili jsme společně pár příjemných slov. Vážně jsem byla okouzlena, takhle otevřené prostředí člověka naladí na výbornou kávu ještě víc, než byste se na ni těšili po týdnu kofeinové abstinence. (A věřte nebo ne, to byl tehdy můj případ, seč to zní sebevíc nemožně.)

 
 

Když jsme se posadily k jednomu z neskutečně orginálních stolků pod oknem, pustila jsem se do své ledové kávy. Prozradím Vám malé tajemství, nebylo to jen tak obyčejné ledové latté, bylo to ice republica coffee – tedy s trochou karamelu. Asi Vám nemusím popisovat, jak si mé chuťové pohárky plesaly.

 
 

Ochutnala jsem i to malinké cortado a také nezklamalo. Myslím, že v letních měsících je to pro člověka, který nemá rád ledovou kávu ideální volba. Je malé a nestačí se Vám po něm udělat horko.

 
 

Po chvíli jsem se vydala kolem vozíku s tak pětikilovými balíčky kávy a s myšlenkou, že to by bylo na měsíc pro mě naprosto adekvátní množství, jsem se vydala k baru. Káva mě totiž tolik nadchla, že jsem se rozhodla dát si další (dost možná na to měl vliv i ten kávový půst, který jsem pár dní absolvovala). 

 

“A chtěla byste s mlékem nebo bez?” “No, tentokrát bez mléka. Přemýšlím nad aeropressem.” Vysvětlila jsem. “Tak nepřemýšlejte a dejte si batch brew.” Nalil mi ho do kouzelného hrnku. Dozvěděla jsem se, že mají tři typy obrázků, které se na hrncích vyskytují. “Víte, je to takový kvíz…” Každý obrázek je něco, co má co dočinění s Karlovými Vary. Ale co, to Vám přeci nepovím…

 
 

Filtr mi chutnal ještě víc než ledové latté. Byl jemný a trochu ovocný. Perfektní osvěžení! A navíc ten hrnek je opravdu krásný.

Rozhodně se do Republiky vydejte!

P.S.

Originálnější toaletu jsem v kavárně zatím nepotkala…

glyph-logo_May2016

Martinská 418/4, 110 00 Staré Město

 

 
Martinská 418/4, Staré Město, 110 00 Praha-Praha 1, Česko

2 odpovědi na “Republica Coffe”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: