Kafe na schodech

Představte si, že jste se ocitli na Žižkově, dali byste si opravdu výbornou kávu, ale nejlépe s sebou, protože za chvilku už zase musíte být jinde. Jaké je ideální řešení takové situace? Kafe na schodech.

Po malém espresso baru hned u tramvajové zastávky pokukuji už nějakou tu dobu. Teprve až před několika málo dny se mi konečně naskytla ideální příležitost – měla jsem pár volných minut před začátkem víkendového kurzu a k tomu obrovskou chuť na kávu. Navíc jsem tak trochu tušila, že dávka kofeinu se mi bude v následujících hodinách hodit.

Vstoupila jsem dovnitř. Přivítala mě malá a útulná místnost, které vévodil velký bar hned naproti vchodu. Za ním se kávě věnoval pan barista s milým a velmi mladým společníkem, který byl ve školkovém věku. Za Tichého brebentní tohohle malého gentlemena a vůně čerstvě namleté kávy jsem přistoupila blíž a začala si prohlížet nabídku nápojů. Pochutnat si můžete jak na kávě na základě espressa, tak kávě filtrované. Povšimla jsem si balíčků zrnek od Respekt Coffee a ihned tušila, že je opravdu na co se těšit. Balíčky si lze samozřejmě pořídit i s sebou domů. Kromě kávy si ale můžete pochutnat i na zákuscích, jejichž nabídka se různě obměňuje.

Posadila jsem se se svým cappuccinem k malému sezení s polštářky a spokojeně si usrkla. Tak takhle si představuji, že má chutnat cappuccino… Problesklo mi hlavou a indned jsem si dala další lok. Bylo dokonalé, jemné, kávové… prostě mňam. Kdo Kafe na schodech zná, pravděpodobně ví, o čem mluvím.

Zvlášť teď v podzimních dnech, kdy se sem tam objeví slunce a pohladí barevné listí, jen aby ho v zápětí prostřídalo zataženo s deštěm nebo mlhou, je ideální volbou chai latte. Kořeňený nápoj plný vůní vás zahřeje na těle i na duši.

Tento útulný do modrých tónů a světlého dřeva laděný espresso bar stojí za navštívení, i kdyby to mělo být jen pro kávu s sebou. Pokud tedy Kafe na schodech ještě neznáte, měli byste to brzy napravit.

A pokud znáte, jak se vám líbí?

P.S.
Můžete si s sebou pořídit i jeden z mnoha přenosných hrnků, jestli se po nějakém poohlížíte (určitě by to byl i pěkný dárek k Vánocům).

1847/31, Žižkov, J. Želivského, 130 00 Praha 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: