?>

Narcoffee v Lazarské – provoz ukončen

Pamatuji si, jak jsem před několika měsíci stála před Narcoffee na Chodově a smutně si četla, že je uzavřené (zavzpomínat si na něj můžete zde). Útěchou mi ale bylo, že to není napořád a že si na jejich výbornou kávu budu moci brzy zase zajít, protože se Narcoffee jenom přesouvá.

A hned jak to bylo možné, už jsem seděla u vysokého stolu a upíjela ze svého flat white v úplně stejném hrnečku a se stejnou „lžičkou“ jako si pamatuji z bývalého Narcoffee. Měla jsem hned trojí radost – 1, moje milované Narcoffee je znovu otevřené, 2, před pár minutami jsem složila poslední státní zkoušku a 3, mám ho hned naproti hlavní budově školy. Spokojeně jsem si prohlížela všechno kolem sebe a poznávala známé předměty a doplňky.

Kavárna si zachovala celkový nádech, který měla i dřív, avšak s rozdílem, že už se nemusí o prostor dělit se salátovým barem a získává tak osobitější ráz. Je laděná do bíločerné ozvláštněné dřevem, zelení a oranžovými koženými sedačkami. Když vstoupíte dovnitř, jako první vám do oka padne vitrínka se sendviči, koláči, croissanty a všemožnými dobrotami, na kterou se kolmo napojuje pult. Naproti němu jsou u zrcadlové zdi vysoké barové židle a podélný stůl, který vybízí k alespoň krátkému pozastavení a vychutnání si šálku kávy během dne.

Pro ty, kteří nespěchají a chtějí větší „soukromí“ je tu zadní místnost s kamenným sloupem, ve které jsem během své první návštěvy staronového Narcoffee seděla. Čisté bílé zdi doplněné zelenými rostlinami a kamenným sloupem působí čistě a nepřeplácaně. Šmrnc prostoru dodávají ona oranžová křesla a kovová světla, která si pamatuji z původní kavárny. Přestože v den mé návštěvy bylo neúprosné vedro, tady byl příjemný chládek a člověk si pak u kávy mohl na chvíli odpočinout. A když už jsem u té kávy, je stejně dobrá, jako si ji pamatuji. Chuťově výraznější flat white mě postavilo na nohy po těch pár hodinách stresu a napětí a k tomu pohladilo na duši.

Stejně tak jako jste si na Chodově mohli koupit kávu s sebou, i tady si tuhle možnost zachovali. Podél zdi za barem jsou vyskládané balíčky zrnkové kávy, s jejíž výběrem vám baristé mile rádi poradí, pokud nejdete na jistotu.

A mají tu také novinku – brunch od 7:30 do 15:00. Můžete si dát vejce, foccaciu anebo cuketové špagety. A k tomu třeba něco ostřejšího (musím ochutnat pampeliškovou mimózu, protože nic takového jsem ještě v nabídce nikde neviděla).

Pokud vám Narcoffee chybělo anebo máte zkrátka chuť na výbornou kávu či něco na zub, určitě navštivte novou kavárnu v Lazarské.

Anebo jste do ní už zavítali? A jak se vám líbí?

P.S.

„We’re not dealers. We’re roasters.“

glyph-logo_May2016

Lazarská 11/6, 101 00, Praha 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: