Narcoffee – provoz na Chodově ukončen, nová kavárna je nyní v Lazarské

Víte, já nemám zrovna dvakrát v lásce nákupní centra a od té doby, co se z Chodova stalo jedno velké bludiště, mám zrovna tohle konkrétní ještě méně ráda. Ale tohle všechno mi zkrátka nemohlo zabránit návštěvě jediné kavárny, co stojí za to, v téhle budově. A proč?Někdo by si mohl říct, že potřebuji nějaký „hmatatelný“ důvod k tomu, abych získala tak silnou motivaci. No a ten někdo má pravdu. O Vánocích se totiž pod stromkem objevil balíček s kávou na kterém stálo HONDURAS NARCOFFEE ROASTERS. Jeho chuť byla natolik přesvědčívá, že jsem si dala předsevzetí, že kavárnu navštívím. Navštívila. O tři měsíce později…

Musím říct, že takovéhle místo bych na Chodově nečekala. Nádherný kávovar a krásný dřevěný bar, na kterém je kávové příslušenství na alternativní přípravu kávy. Za barem a na stěně vedle něj jsou police s balíčky káv (bílé na alternativu a černé na espresso). A trochu té „zeleně“ nad nimi.

Co se mi ovšem líbilo asi nejvíc (kromě osobitého kovovo-příjemně-tmavě-dřevěného stylu kavárny) byly podtácky na šálky s kávou a šálky samotné. Matná černá barva s plastickým logem pražírny je vážně slušivá.

Chtěla jsem si dát sojové cappuccino, avšak slečna baristka se mi omluvila, že má jen vanilkové. Inu, zprvu jsem byla trochu skeptická, ale proč nevyzkoušet něco netradičního? Je pravda, že se ve vanilce chuť samotné kávy trochu ztratila, ale nutno přiznat, že to bylo neskutečně dobrý.

IMG_9437

Nad čím ovšem mé chuťové buňky plesaly, byla filtrovaná káva připravovaná ve V60. Byla příjemně ovocná a já v ní cítila citrusové tóny (otázka ovšem je, jestli by je tam cítil i odborník). Ať už tak či tak, byla vážně skvělá. Od milého baristy, jsem se pak dozvěděla, že jde o Keňu a on sám jí teď na filtr dělá nejraději. Inu, nedivím se mu.

IMG_9443

Ačkoliv jsem byla v místě plném ruchu, tohle byla taková příjemná oáza alternativního prostoru, který se z tamních poměrů poněkud vymyká. A tak pokud půjdete na Chodov do kina a budete mít chuť na opravdu skvělou výběrovou kávu anebo budete potřebovat na chvíli vypnout a načerpat energii mezi nákupy, rozhodně už víte, kam jít.

Pražírna (a kavárna) Narcoffee Roasters má původ v Rumunsku a já jsem opravdu ráda, že si jako svoji první zahraniční pobočku vybrala právě Prahu.

Znáte ji?

P.S.

Oficiálně uděluji Narcoffee cenu za nejoriginálnější lžičku, jakou jsem doposud viděla!

IMG_9449.JPG

glyph-logo_May2016

Centrum Chodov, Roztylská 2321/19, 148 00, Praha 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: