The Miners Coffee & Characters

Kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad před několika měsíci vyrostla nová, prostorná kavárna, která svým stylem tak trochu vyčnívá od ostatních kaváren v okolí, což mi udělalo obrovskou radost. Možná už někdo z vás odhadl, že řeč je o The Miners Coffee and Characters.

Poprvé jsem si proskleného prostoru všimla, když jsem šla kolem ještě za poměrně chladného jarního počasí a mou pozornost upoutaly stavební přilby ve výloze. Zvedla jsem oči a přečetla si The Miners a spojení těchto dvou vjemů mě pobavilo. „Sem musíme zajít.“ Otočila jsem se na kamarádku a pokračovaly jsme obě dál.

Po ani ne týdnu jsem vešla do velkého, vzdušného a elegantního prostoru laděného do bílo šedé barvy doplněné dřevem a nábytkem. Čistý a jednoduchý design je právě jedna z těch věcí, která  na mě při vstupu dovnitř zapůsobila tak osobitě. Pokračovala jsem pak nalevo k dlouhému barovému pultu, na jehož konci je velké zrcadlo vytvářející až skoro nekonečný dojem. Pak jsem se konečně dostala ke kávovaru s usměvavým baristou, za jehož zády jsem si začala číst nabídku nápojů. Objednala jsem si flat white a můj kávový doprovod filtrovanou kávu. Na filtr si obvykle můžete vybrat z několika druhů káv, my jsme si dali Rwandu (záměrně jsem napsala my, protože stejně vždycky kávu alespoň ochutnám). A proto rovnou zmíním, že mi moc chutnala, cítila jsem v ní ovocné tóny a příjemně mi zapadala do tehdejšího jarního sobotního odpoledne.

Ke kávě si pak můžete dát něco dobrého na zub, na mě se ten den usmívaly krásné croissanty a skořicové šneky.

Naproti baru je mezi dvěmi okny velká police s balíčky zrnkové kávy, kterou si můžete koupit s sebou, a s pomůckami na přípravu kávové radosti. Poprvé jsem tu viděla flašku od Hario na přípravu cold brew a dodnes nad ní přemýšlím (zvlášť teď v těch letních vedrech…).

Posadili jsme se do křesel nad „schody“ s polštáři a jednoduchými dřevěnými kostkami, které každému milovníkovi kávy mohou posloužit jako stolek na jeho nápoj. Pozorovala jsem vše kolem sebe a načerpávala nejen to moc dobré flat white, ale také atmosféru celého místa. Snažila jsem se všímat si malých detailů jako jsou zelené rostliny, které dodávají prostoru svěžest, anebo jednoduché tmavé lampy nad stoly. Přesto jsem spíš dokázala vnímat The Miners jako celek, který na jednotlivosti rozdělit nejde, protože by ztratily svůj smysl a atmosféru, kterou tvoří. Vždycky si to v osobité kavárně uvědomím a vždycky mi to udělá radost.

Nevím proč, ale z nějakého důvodu (a nebylo to tím, že za mnou seděli cizinci) mi přišlo jako by se v něm mísilo něco ne úplně pražského, něco co mi připomínalo některé moderní zahraniční kavárny, nebyl to ale jen vzhled, ale spíš to „něco na víc“, co v každé kavárně, která si mě získá, pobývá… Díky tomu na mě působila dost inspirativně, takže si dokážu představit, že až budu potřebovat být zase někdy trochu kreativní, půjdu si posedět sem.

Za dva dny od své první návštěvy jsem už seděla před barem u jejich velkého okna, pozorovala hnusnou zimu, co leze všude a z nějakého důvodu se rozhodla, že jaro je ještě daleko, a užívala si skvělé cappuccino. Hrála u toho milá hudba, barista se usmíval a svět i přes ten chlad byl v pořádku. Teď, když to zpětně píšu, skoro nemůžu uvěřit, že mi kdy byla zima, ale ten moment spokojenosti s kávou za oknem mi v paměti zůstal velmi jasně.

Pokud toužíte po skvělé výběrové kávě, milé a usměvavé obsluze, moderním a příjemném prostoru, navštivte The Miners Coffee & Characters. A nemusíte si dát jen tu kávu, mají i skvělou mimózu. 🙂

Už jste v kavárně byli? A jak se líbí vám?

P.S.

A pro čtyřnohé přátele, které máte s sebou, se v rohu u topení podává speciální doggy espresso.

Slavíkova 1611/5, Vinohrady,
glyph-logo_May2016

Slavíkova 1611/5, 120 00 Vinohrady, Praha, Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: