Lógr – Hradec Králové

Už nějakou tu chvilku sleduji na instagramu hradeckou kavárnu Lógr. Nedávno se mi naskytla příležitost ji navštívit, a tak jsem se začala těšit. Musím se ale přiznat, že mě atmosféra a vlastně úplně celá kavárna a kávový milovníci v ní nadchla mnohem víc, než jsem čekala! Nechci, aby to vyznělo tak, že jsem měla malá očekávání, to vůbec ne! Jen jsem už kaváren v poslední době prošla tolik, že jsem se zkrátka těšila na další z těch skvělých. Jenomže už když jsem vstoupila do krásného, vzdušného a čistého prostoru, který působil tak přátelsky a klidně, jsem si uvědomila, že je to snad ještě víc než další skvělá kavárna. Celý pohled mi připadal jako dokonalá umělecká kompozice – moderní a jednoduchý design, osobití lidé, velká okna propouštějící sluneční světlo a spousta skvělé výběrové kávy. jediné, co mě napadlo bylo, že Vám nebudu schopná něco takového pouhým slovem přiblížit. No, tak se o to alespoň pokusím.

Začněme tedy rovnou tím hlavním, tedy kávou – dali byste si málo mlíka, tak akorát mlíka nebo hodně mlíka? Musím říct, že mi takhle pojmenované cappuccino či cafe latté vykouzlilo pobavený úsměv na tváři. Není to však to jediné, na čem si pochutnat. Můžete si dát také filtr či spoustu nekávových nápojů.

Posadila jsem se k jednomu z malých stolků u okna a začala jsem obdivovat nábytek z krásného světlého dřeva a betonu – ta kombinace vypadá vážně nádherně (zvlášť dohromady se zelenými rostlinkami v květináčích ať už na stolech, či na zdech). Všimla jsem si police s „výstavkou“ knih (nejen o kávě) a kávových časopisů Standart – chci je všechny! Hned mě napadlo…

Pak jsem si začala prohlížet konvičky Hario V60 na filtr a růžovou miniledničku se cidery a jak můj pohled spočinul na osůbky u baru, uvědomila jsem si, že samým rozplýváním se nad interiérem, jsem nechala svou společnici samotnou a zapomněla si objednat.

Jí to ale evidentně nevadilo, všichni byli zabrání do jakéhosi rozhovoru o čokoládovém koláči a alergenech v potravinách a smáli se u toho. Tahle uvolněná atmosféra mi ještě utvrdila pohodový pocit z celé kavárny.

Ten čokozázrak jsme si obě objednaly. „A dáte si k tomu nějakou kávu?“ Usmála se slečna. „No jo, my zapoměli na kafe.“ Zasmála se má společnice.

Dala jsem si batch brew. Ten den měli Keňu a v kombinaci s tím naprosto dokonalým bezlepkovým brownies byla skvělá! Přišla mi taková ideálně výrazná.

Normálně se většinou stydím, když fotím, co jsem si dala v kavárně na milion způsobů a z nespočtu úhlů. Tady jsem se ale nestyděla. Znovu to musím říct – je tu vážně fantasticky uvolněná atmosféra.

Když batch došel, má společnice zdolala dortík a zelený čaj, nastal ten moment: „Já bych si ještě něco dala…“ A dala jsem si. Výborný ledový nápoj s kávou a kokosovým mlékem.

„Asi si to nejdřív zamíchejte, dole je sirup.“ „Určitě, ale je to tak krásný, že si to nejdřív vyfotim.“ Sama jsem se sobě v duchu musela zasmát a trošku jsem se zastyděla, a tak jsem dodala omluvné: „Já totiž píšu o kavárnách, tak to potřebuju na článek.“ A v duchu jsem si dodala, že především nejde odolat tak fotogenické kávě a stolu… Na to konto jsme se s milým baristou dali do řeči a příjemně si popovídali o kavárnách. Udělalo mi to opravdu radost a utvrdilo mě to (už asi po milionté) o pohodovosti Lógru. A právě pro tohle miluji kavárny s duší!

A abych Vás ještě trošku navnadila, dodám, že na barovém pultu se pyšnil mimo brownies neodolatelný quiche a vedle něj cedule s nabídkou polévky (ten den cizrnové).

A aby toho skvělého nebylo málo, když si objednáte kávu s sebou do vlastního kelímku či termohrnku, dostanete slevu. Vzhledem k tomu, že se teď snažím úplně jednorázové kelímky nepoužívat, byla to pro mě příjemná zpráva.

Co dodat na konec? Asi jen to, že těm z Vás, kdo bydlí v Hradci Králové závidím možnost být v Lógru, kdy se člověku zamane. Odcházela jsem totiž nabitá dobrou náladou, za což celému Lógru děkuji (ten týden jsem byla totiž neskutečně unavená).

Znáte kavárnu? A už jste v ní byli?

P.S.

A pamatujte káva je droga ❤️ (ale skvělá!)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: