Pauseteria

Když se ke mě poprvé doneslo, že u Staroměstského náměstí se bude otevírat nová kavárna (děkuji, Moni), tak jsem se zatetelila radostí, protože v okolí vím snad jen o Café Mistral (pokud znáte další, určitě mi dejte vědět, budu jen ráda za inspiraci). Avšak zpět ke kavárně…Do Pauseterie jsem se se svojí inspirující přítelkyní vydala v rámci našich pátečních snídaní (Ehm… zatím byly jen dvě, ale my to napravíme!). Když jsem vstoupila, přivítal mě velký stůl uprostřed místnosti a bar vzadu, které jsem už znala z fotografií. U stolu s květinami seděli lidé a nadšeně popíjeli kávu. „Podívej, tady jsou další dvě místnosti. O tom jsem vůbec nevěděla!“ Poznamenala má přítelkyně a já její překvapení s nadšením sdílela.

Vydaly jsme se směrem k baru a dlouho se nemohly rozhodnout, co posnídáme. Rozhodly jsme se, že začneme výběrem kávy. Ten den měli kávu od Candycane Coffee, která je skvělá úplně vždy.

Když jsme si objednaly, tak jsem si naplno začala prohlížet interiér. Je čistý a příjemný – bílé zdi doplněné zelenými květinami v hlavní místnosti, všechno ostatní laděné do uklidňující modré barvy a dřevěné parkety dodávající špetku té útulnosti.

Posadili jsme se do jedné z vedlejších místností u velkého okna s polštáři. Jako první nám velmi milá obsluha přinesla kávu. Jejich batch brew bylo vážně skvělé. To ráno mi krásně dodalo energii.

Flat white mé společnice byl prý také fantastický.

Pak přišla na řadu snídaně, i když v tu dobu to už byl spíš brunch. Můj avokádový chlebíček byl lahodný. Obzvlášť mě nadchlo, že chléb byl namazaný něčím jako pastou ze sušených rajčat. No, mňam!

Vejce benedikt byly také vynikající a byly to mé první, co jsem ochutnala.

S plným břichem a naprosto spokojená jsem pak seděla na jednom z polštářků a užívala si atmosféru.

Nakonec jsem si ještě dala mučenkovou limonádu (miluju mučenku, takže u mě mají velké plus!), abych se trochu osvěžila.

Moje společnice si dala ještě jednu kávu a obě jsme byly jak v sedmém nebi.

Pauseteria určitě stojí za navštívení! Anebo jste v ní už byli?

P.S.

Pozor, v sobotu a neděli mají zavřeno. 🙂

U Radnice 11/4, 110 00 Staré Město

2 odpovědi na “Pauseteria”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: