Rychlý kafe – Hradec Králové

Samotný název kavárny je výstižný vzhledem k její velikosti, pro mě ale „Rychlý kafe“ nabylo ještě většího významu, protože jsem pobyla na místě snad jen dvě minuty. Ovšem i za ty dvě minuty se mi podařilo vypátrat pár informací. Tak třeba to, že pokud si kávu dáte do svého kelímku či termohrnku, dostanete automaticky slevu. V tu chvíli jsem z Hradce byla ještě víc nadšená, protože už je to má druhá kávová zastávka, kde tohle dělají. Jen tak dál!

Nebo to, že baristka byla neuvěřitelně milá a neustále se usmívala.

Stihla jsem si taky všimnout balíčků od Nordbeans a Sweet City, které byly vystavené na látkových pytlích na kávu. Vévodila jim výroční káva 100 let od založení republiky od Nordbeans, která byla ten den na espressu. Na filtr si bylo možné vybrat z více káv ( od Caffky a Nordbeans). Já si dala batch brew, u kterého jsem v té rychlosti zapomněla, ze které kávy bylo. Ale bylo to něco neuvěřitelného a to je to hlavní.

Batch jsem si dala do svého hrnku a vydala se kolem vitrínky s muffinky a zákusky směrem ven. Tam jsem teprve kávu ochutnala a musím se přiznat, že jsem něco takového ještě nezažila. Měla jsem pocit, jako bych upíjela ostřejší meruňky. Trošku to chutnalo po meruňkovici a něčem pikantním.

„To není možný, ochutnej to!“ Podala jsem kamarádce svůj hrneček. „Meruňky!“ Byla jsem vážně unešená a nadšená. Vzhledem k tomu, že nejsem odborník, a tak neumím v kávě tak jasně cítit ony chutě, měla jsem radost, že se mi poštěstilo vůbec něco konkrétního identifikovat (i když si myslím, že v popisku té konkrétní kávy budou určitě naprosto odlišné chutě 😀 ).

Mrzí mě, že jsem nestihla ochutnat i espresso a jednu z těch lákavých pastelových makronek. Tak snad to brzy napravím!

Takže pokud máte chuť na skvělou kávu v Hradci a spěcháte, zastavte se tady. Určitě Vás nezklame! A třeba se tam potkáme, až mě zase zavane osud do Hradce.

P.S.

A pamatujte: „With enough coffee nothing is impossible!“

V kopečku 78/6, 500 03, Hradec Králové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: