Bistro Café Therapy

Tentokrát mám pro Vás ochutnávku něčeho netradičního. Proč? Protože mě nikdy nenapadlo, že se v prostorách školy budu moct mezi přednáškami “zašít” do útulné kavárničky. Jistě, mnoho vysokých škol má své bufety, nebo místa s kávou či ty nešťastné automaty, kdy jste sice nesmírně rádi, že tam jsou, ale radši nepátráte po tom, z čeho Vám nápoj dělají (no, kávu to moc nepřipomíná…). Jenže naše fakulta má něco úplně odlišného, naše fakulta má totiž Bistro Café Therapy. A ten název je opravdu příznačný. Zajít si totiž na pořádné latté (ideálně dvojité) během nekonečného dne je skutečně terapie víc než cokoli jiného. A pokud nechcete zrovna kávu, rozhodně považuji za přímo léčivý jejich čaj “balzám na nervy” s levandulí, meduňkou a dalšími bylinkami.


 
Další velice terapeutický aspekt tohoto místa je jeho interiér. Zútulnění se totiž ujali studenti z katedry výtvarné výchovy. Na stěnách se tak setkáte s originální výzdobou v podobě energických, avšak uklidňujících a harmonických maleb. Perfektně sedí i s ostatním zařízením, který je v tak trochu retro a “co se hodilo a našlo” stylu – originalita se nezapře. Můžete se tak posadit ke stolku, kde máte starý telefon s kulatým číselníkem, který si pamatuji od prababičky. Nebo do starých křesel, na školní židle, na lavice… Mají tu dokonce i gramofon!
 
U oného “telefoního stolku” se má spolubojovnice v procházení semestry rozhodla ochutnat snad všechno, co se nacházelo ve vitríně s jídlem. Na jednu stranu se vůbec nedivím, že se tam tolikrát vrátila, všechno vypadá lákavě a navíc na mě musela čekat, než dopíšu zkoušku. Na druhou stranu se ovšem divím, kam se to do ní vešlo. A když už jsem u toho jídla, musím potvrdit, že jsem zatím nešlápla vedle (a má gurmánská přítelkyně po důkladné ochutnávce tvrdí, že to vlastně nehrozí). Pokud tedy potřebujete doplnit sacharidy a kofein, co takhle pořádnou kávu a cheesecake? Nebo rakvičku? Či koláč? Anebo chia pudink? Čokoládový lanýžek? Co? Že byste raději slané? Inu, není problém! K mání jsou quiche, chlebíčky, obložené bagetky…. 
 
 
A tak se pomalu dostáváme k dalšímu bodu mého vyprávění – denní nabídce jídel. Vždy jsou dvě hlavní jídla a polévka. Všechna jídla jsou (pokud to jde) bez zbytečně přidaného lepku a jiných přidaných nesmyslů. Já mám třeba moc ráda jejich polévky (a můžete si je nechat dát i s sebou do kelímku!).
 
Tímto bych tedy chtěla celému týmu Bistro Café Therapy poděkovat, že mi dodávají energii a drží “nad vodou” i ve dnech, kdy mám pocit, že jsem spíš “pod vodou”. Vždy když sestoupím do suterénu, z dálky cítím kávu a čím jsem blíž, tím více vnímám hudbu, vůbec si nepřijdu jako ve škole. 

Vím, že tohle je spíše článek pro studenty Pedagogické fakulty, ale prostě se o to s Vámi podělit musím. Koneckonců, třeba máte nějakého kamaráda či kamarádku, co zde studuje a vezme Vás tam…?
 
P.S.

 

Nedivila bych se, kdyby se někdo rozhodl studovat naši fakultu jen kvůli našemu bistru! 😀 
 

 

 
Magdalény Rettigové 47/4, Nové Město, 116 39 Praha 1- Nové Město-Praha 1, Česko

0 odpovědí na “Bistro Café Therapy”

  1. Také jsem hrozně vděčná za tohle bistro 🙂 Na fakultě tedy trávím málo času, neboť většinu přednášek máme na katedře v Myslíkovce, ale ve čtvrtek máme tříhodinovou přednášku už od 7:30 ráno a musím říct, že nemít tu možnost, dát si tam to jejich latté, tak to tam asi nevydržím! 😀 (ano, nesnáším kafe z automatu!) ..a interiér je krásný..před rokem to takhle vůbec nevypadalo, ale teď jak to předělali, je to nádherné 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: