Kofi Kofi

Určitě všichni znáte ty dny, kdy se slovo rychle a nestíhám objevuje ve Vašem repertoáru až nezdravě často a na chvíle s klidnou kávu nebo posezení třeba u knihy prostě “Není čas”. V tomto svižném duchu mám pro Vás perfektní typ na kávu do ruky na cestu (anebo na běh, záleží na okolnostech).

 
Ráda bych Vás seznámila s opravdu originálním konceptem vozíčků perfektně pasujících do dnešní nezdravě uhnané doby (a teď to nemyslím negativně). Každý den pro Vás mají čerstvě namletou dávku instantního zlepšení nálady a pohlazení na duši.
 
 
Objevila jsem to celé vlastně náhodou. Procházela jsem zrovna jak jinak než přeplněným centrem Quadrio a snažila se co nejrychleji dostat ke knihkupectví. Do cesty se mi postavil roztomile vypadající vozíček s nápisem: Káva s sebou. Další věc, která mě zaujala byla příchuť do kávy marshmallow. “To si nedokážu představit.” Otočila jsem se na svoji kamarádku. “Já taky ne.” zasmála se. Během našeho chvátání do obchodu jsem stihla jen tiše dodat: “Ale docela bych to chtěla ochutnat.” 
 
 
Ta stejná kamarádka mi dva dny poté hrdě na přednášce hlásila, že měla “dokonalý pistáciový latté”. Nezbylo mi nic jiného, než se zeptat: “Kde?!” Vylezlo z ní, že v Quadriu v Kofi Kofi (a ano, správně jste si odvodili, že se jedná o onen kávovozík). Vydala jsem se tam tedy hned ten den cestou domů s odhodláním, že ono latté ochutnám taky. Neochutnala jsem. Ale vůbec to nebylo na škodu! Zjistila jsem totiž, že každý den je na nabídce jiná příchuť, což je podle mě perfektní nápad a také způsob, jak se necítit monotónně. Ten den jsem ochutnala zatím snad nejoriginálnější příchuť, kterou jsem do té doby měla – fialku. Mnozí z Vás teď možná nevěřícně kroutí hlavou, či se šklebí při představě toho, že by si jen tak zašli na zahradu, utrhli si pár květů fialek, nasypali si je do kávy a ještě se u toho rozplývali, jaká je to dobrota. Prosím věřte mi, dobrota to je! 
 
 
Druhý den jsem se ocitla z nepochopitelných důvodů o půl hodiny dřív ve škole, než jsem měla být. Podívala jsem se tedy, jestli není někde poblíž nějaká kavárna, o které jsem slyšela. K mému překvapení jsem zjistila, že v galerii Myslbek je další pojízdné štěstí. Vydala jsem se tam a přemýšlela, co asi budou mít za příchuť. Měli černý rybíz.
 
Kouzelné na tom všem je, že si můžete dokonce stáhnout aplikaci do mobilu, která Vám bude denně hlásit, kde se Váš Kofi Kofi vozík nachází a dokonce jaká je jejich dnešní příchuť. No a pokud si nechcete stahovat aplikaci, tak se stačí podívat na jejich webové stránky.
 
 
Takže milovníci kávy s příchutí, víte kam jít!
 

 

P.S.
Pokud nechcete kávu, zkuste jejich horkou čokoládu. jsem si jistá, že Vás nezklame! 
 
 
Prague, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: