Café Pavlač

Pavlač je skutečně místem mnoha tváří. Byla jsem v něm zatím dvakrát a během těchto nemnoho návštěv jsem se nestačila divit, pokaždé to bylo trochu jiné a pokaždé inspirativní. Je to místo pulzující životem.


Poprvé jsem se do Pavlače vydala na kávu, ze které se nakonec vyklubala sklenka vína, ale nebudu předbíhat. Jako svou první tvář mi Pavlač ukázal klidnou kavárnu s milou obsluhou. Velice mě potěšilo, že mají v nabídce možnost latté s kokosovým mlékem, a tak jsem si ho se zvědavostí dala. Když mi ho slečna přinesla, kokos jsem cítila už z dálky. Zajímalo by mě, odkud mléko mají? Je totiž opravdu poctivé, jako by si ho dělali sami, inu, musím se příště zeptat. “To latté mělo být krásněúžasný, ale tim kokosovym mlíkem to moc nejde.” Pobavila mě slečna baristka. Krásněúžasný jako synonymum pro latté art je zatím asi nejoriginálnější alternativou, kterou jsem slyšela.
 
Když jsem si vychutnávala kokosové opojení, Pavlač se rozhodl mi ukázat svou další tvář – tu originální a umělecky “švihlou”. Všimla jsem si totiž jejich krásného baru, který byl ozdobený svítivými tečkami tvořícími oblé obrazce, jejichž tvar kopírovaly i světla rostoucí se stropu. Při pohledu na ty puntíky mě napadalo jen: “Něco takového chci domů.” Další uměleckou vlastností je fakt, že v Pavlači se pravidelně pořádají koncerty a jiné umělecké akce. 
 
 
Když bylo času zde stráveného stále více a mého latté stále méně, rozhodli jsme se objednat víno a ještě jedno latté. Tím se pozvolna dostáváme k další Pavlačovské tváři – večerní život. Z klidné a pohodové kavárny se Vám z ničeho nic stane bar. No není to perfektní kombinace? 
 
 
Podruhé jsem se vydala na toto místo na Jarní market, který mi opět ukázal nové tváře Pavlače. Vůbec jsem nevěděla, že když projdete kavárnou až dozadu, dostanete se ke schodům, které doprava vedou k toaletám a doleva do baru (možná klubu), kde se konal onen market. Považuji ho za povedené uvítání jara. Pořídila jsem si krásné náušnice a nasála inspirativní atmosféru. Škoda jen, že byla taková zima a nedalo se sednout ven na pavlačovou zahrádku… (No, tak třeba v létě:)… )
 
 
Poslední tváří, kterou jsem zatím objevila je restaurace. Mají pestrou nabídku jídel. Mě osobně zaujaly smažené olivy plněné masovým ragú. Ale mají samozřejmě i klasičtější pokrmy.
 
Takže dobrou chuť a na zdraví!
 
P.S.

 

Tak mě napadá, že ten tečkovaný vzor by byl i krásný jako inspirace pro tetování… 
 
 
V. Nejedlého 487/23, 130 00 Praha 3-Žižkov, Czechia

0 odpovědí na “Café Pavlač”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: