Urban Café

Bylo sychravé podzimní odpoledne a vzhledem k tomu, že byl víkend, tak bylo o to složitější se donutit jít ven. Nakonec jsem se ale donutila a s milým doprovodem vyrazila zabalena do obří “deko-šály” do víru města. Původně měly naše kroky směrovat ke Karlínu, kde by jsme určitě našli nějaké milé kavárenské útočiště na zahřátí našich zmrzlých rukou. Do cesty se nám ale postavilo Urban Café.

 

Prošla jsem velkými skleněnými dveřmi a zůstala fascinovaně pozorovat zeď se zelenými květinami, na kterou svítilo růžové světlo. Pod touto nástěnnou zahrádkou byl dlouhý stůl, kde si mohli všichni sednout a pohromadě si v tichu i za doprovodu rozhovorů vychutnat svou kávu. Na stolu byly také květiny a naproti velké kulaté zrcadlo. Celé to bylo originálně pojatým spojením čistého, chladného a moderního místa, které získalo jakési teplo a klid všem těmi rostlinami, které jsou skoro na každém rohu.
 
Atmosféra je pokaždé opravdu příjemná. Baristé se usmívají, mezi sebou vtipkují a celému místu dodávají život. Mezi milovníky kávy najdete mladé i staré a občas Vám kolem stolu proběhne malý člověk s pusou od kakaa. Někteří tiše pracují za obrazovkami počítačů anebo si zapáleně čtou knihu. Naposledy jsem zde potkala dvě slečny, co se spolu učily francouzštinu. Zkrátka další osvěžující místo plné rozmanitých osůbek.
 
U pultu jsem si objednala mrkvový dort, který všem vřele doporučuji. Nejen, že byl perfektním společníkem mé kávy, ale ještě jsem ho dostala na opravdu originálním talíři (což mě vlastně v této kavárně ani nepřekvapuje). Jemná chuť krému a výrazná vůně skořice mi dlouho zůstaly v hlavě (nebo spíš – v puse?).
 
 
Posadili jsme se na klidné místo za velké okno a já s rukama na teplém šálku s cappuccinem pozorovala ulici plnou života přede mnou. Na promrzlé tělo je jemná chuť kávy s mlékem dokonalý lék. Vůně mi přišla snad ještě intenzivnější, než kdyby mi nebyla zima.
 
 
Co pro mě ovšem bylo opravdovým překvapením, byla volba nápoje mého doprovodu – ledové americano? V téhle zimě? Vážně? Ale bylo výborné a v létě si na něj určitě také zajdu!
 
 
Nakonec to dopadlo tak, že jsme se “zahřívali” dvěma sklenkami bílého vína. Řeknu Vám, že to vůbec není od věci. 
 
 
Už jste v Urban Café byli?
 
P.S.
V předhalloweenském období baristé na café latté kreslili dýně! 
 
Na Poříčí 1061/37, 110 00 Praha-Nové Město, Česko
Na Poříčí 1061/37, 110 00 Praha-Nové Město, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: