Coffee Imrvére

Na kavárnu Coffee Imrvére jsem dlouho koukala vždy, když jsem jela kolem tramvají. “Doopravdy” jsem se sní ovšem seznámila až na Prague Coffee Festivalu, kde jsem si uvědomila, že už bych do ní měla opravdu, ale opravdu zajít. A tak jsem také udělala.

 

Byl sychravý podzimní večer a já měla neskutečnou chuť na kávu. Vydala jsem se tedy směrem k malé kavárně na rohu a promrzlá vlezla dovnitř. Ocitla jsem se v malém a útulném prostoru, kde hrála příjemná hudba a za barem se usmívala baristka popíjejíc z šálku kávy. Před ní stála velká konvice s nápisem Batch Brew a po pravé straně vitrínka s dortíky. Nešlo odolat bezlepkovému brownies, a tak skončilo na stoku přede mnou.
 
 
Když jsem začala usrkávat ze svého cappuccina, prohlížela jsem si obrazy všude na stěnách a drobné detaily, dodávající celému místu jakýsi pocit bezpečí. Po chvíli jsem si začala prohlížet skleněnou tabuli s nabídkou. Ještě jsem takovéhle pojetí nabídky neviděla a přišlo mi opravdu originální. Když se ale přesunu k samotnému obsahu, ten se mi taky velmi zamlouval. Chai latte ideální pro chladné dny, víno perfektní pro popovídání si s přáteli, slané i sladké palačinky, které můžete zapít netradiční domácí limonádou z rakytníku anebo pomeranče a hřebíčku anebo snad kakaem?
 
Můj společník si dal batch brew, které jsem od něj samozřejmě ochutnala. Přiznám se, že mi chutnalo snad ještě víc, než cappuccino a měla jsem co dělat s tím, abych mu ho nevypila.
 
 
Nakonec jsem se vrátila ke svému šálku s cappuccinem a začala pozorovat život za velkými prosklenými okny, který pomalu začínal padat do tmy večera. Pára sálající z mého hrnku mi připomínala, jak velká zima je jen pár metrů ode mě, ale já jsem schovaná v teple a pohodě. Musím se přiznat, že se mi opět potvrdilo, že v jednoduchosti je krása – design jejich šálků mě okouzlil. Je opravdu jednoduchý, ale i přes to mě neskutečně zaujal.
 
 
Protože jsem ale se svým doprovodem přišla půl hodiny před zavíráním, nemohla jsem se zdržet příliš dlouho. Inu, na dlouhé vysedávání si sem budu muset zkrátka přijít ještě jednou. A už se na to moc těším!
 
Co vy? Stavíte se taky? Můžete s sebou vzít i své čtyřnohé miláčky!
 
P.S.

 

Každou sobotu se můžete zúčastnit brunche, který je vždy složen z menu o třech chodech. 
 
 
Olšanské nám. 1785/5, 130 00 Praha 3-Žižkov, Česko
Olšanské nám. 1785/5, 130 00 Praha 3-Žižkov, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: