O2 Hub

Tentokrát mám tip na kávu, která potěší především pracovníky společnosti O2 a to konkrétně na Brumlovce v Praze. V proskleném a pracovní atmosférou plném prostoru se totiž skrývá malý koutek odpočinku s vůní kávy.

 

Upřímně by mě nikdy nenapadlo, že v kancelářském prostoru se skrývá něco tak příjemného (jaký hezký předsudek, že?). Dostala jsem se sem náhodou a jakožto správného milovníka kávy a kaváren mě okamžitě zaujala místní “kavárna”. Lépe řečeno Hub, jak se ostatně i jmenuje. Uprostřed prostorného atria vedle monumentálních prosklených výtahů a recepce je příjemné a designově originálně pojaté sezení. Můžete se posadit do pohodlných křesel, anebo k dřevěným stolkům. 
 
Kávu mají z kávovaru Nesspresso, avšak to, na co Vás chci nalákat je trošku něco jiného (a podle mě lepšího)… 
 
 
Pracovní den si totiž můžete zlepšit výbornou filtrovanou kávou, kterou Vám každý den připraví z výběrové kávy od pražírny Doubleshot. To už zní dost lákavě, že? No…. byla výborná. Dostanete ji do velkého hrnku, který na tak dobrý filtr snad nikdy nebude dostatečně velký.
 
 
Dalším parťákem v přežití pracovního dne se pro Vás může stát fantastický raw čokoládový dortík. Je zdravý, je dobrý a hlavně plný čokolády! No a se jmenovanou filtrovanou kávou jsou nepřekonatelná dvojka. 
 
 
Jak jsem tam tak seděla, přede mnou se kouřilo z šálku kávy a já pozorovala, jak výtahy jezdí dolů a nahoru, začala jsem si uvědomovat, že se právě na takovéhle místo kávové potěšení perfektně hodí. V tom shonu, šumu a “oficiální” atmosféře má člověk chuť utéct k voňavé kávě ještě víc, než kdy jindy. Navíc se O2 podařilo vytvořit příjemné a klidné prostředí vyzdobené “létajícími květinami”, originálními světly a recyklovanými doplňky z kartonů. Celé místo navíc doslova dýchá vzdušností, protože pokud zvednete hlavu a podíváte se nahoru, uvidíte za sklem oblohu. Obzvlášť útulně to musí působit při pořádném dešti.
 
 
Tak co, mám mezi Vámi kávomily někoho z O2? Anebo máte také v práci podobně milé místečko? 
 
 
P.S.

 

Jelikož se v tomto “kancelářském” prostředí vůbec nepohybuji, a tak nemám přehled o tom, jak to tu chodí, bylo pro mě opravdu příjemným zjištěním, že si výběrová káva našla cestu právě sem. Vždycky jsem si totiž myslela, že je spojena spíše s alternativními kavárnami anebo kavárnami jako typu Myšák… Opět musím konstatovat – jaký pěkný předsudek! 
Za Brumlovkou 266/2, Michle, 140 00 Praha-Praha 4, Česko
Za Brumlovkou 266/2, Michle, 140 00 Praha-Praha 4, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: