?>

Smetanka kafe – Plzeň – okénkový provoz ukončen, ale hledají nové prostory :)

Roztomilý okénkový espresso bar v srdci Plzně, kde se můžete posadit ke skromnému venkovními sezení s malou rostlinnou v květináči za každého počasí. Řeč je o Kafe Smetanka.

Když jsem přistoupila k okénku, jako první jsem si všimla úsměvu na tváři baristky, který nás vítal ještě dřív, než nám stačila říct: „Dobrý den, slečny.“ Na to zkrátka nešlo udělat nic jiného, než ji úsměv a přání krásného dne oplatit.

„Co pro vás mohu udělat?“ Pokračovala stále s úsměvem. Prohlédla jsem si nabídku, na které byly vypsané různé druhy káv, limonády, ale také čaje anebo chai latte, či svařák na zahřátí. Vlastně nevím, proč vždycky tak dlouho přemýšlím, když si ve většině případů objednám filtr nebo cappuccino. „Poprosím vás o jedno cappuccino.“

„Jé to je vtipný!“ Zasmála se moje kamarádka a ukázala směrem k okénku. „Ale je to zvláštní, většinou vede štrůdl a dneska to všichni hází bábovce.“ Poznamenala baristka zpoza espresso stroje. Řeč byla o plecháčcích na dýška, které jsou každý den takovou malou anketou, či soutěží chcete-li, mezi dvěmi věcmi. Ten den to byl boj bábovka versus štrůdl. Hodila jsem to štrůdlu a to nejen proto, že ho mám raději, ale také proto, že se ve mě objevilo silné nutkání podpořit „slabšího“.

Nakonec jsem si odnesla svůj kelímek s lahodným cappuccinem z kávy upražené Kávovým Klubem a spokojeně se vydala do plzeňských ulic.

Kromě nápojů je tu ale další lákadlo – palačinky. No, kdo by si nedal?

A až si zajdete do Smetanky pro výbornou kávu, všimněte si pultu u okénka, vypadá jako klávesy na piano.

Na závěr si nemohu odpustit radu, aby jste si s sebou přinesli svůj kelímek a mysleli na přírodu. O:-) (Narozdíl ode mě ten den…)

Znáte Kafe Smetanka?

P.S.

Musela jsem se pousmát, když jsem mezi nabídkou kávy uviděla i plzeňské pivo – jak jinak, když je Smetanka v Plzni.

glyph-logo_May2016

Smetanova 1, Plzeň, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: