The Fresh Bar – Plzeň

Barevné smoothie bowls, fresh džusy, zdravé dortíky a skvělá káva. To všechno je The Fresh Bar v Plzni, který si mě získal na první doušek cappuccina.

Když jsem se blížila k Fresh Baru, z dálky jsem si všimla prosklené výlohy, za kterou seděli lidé s šálky na stole a povídali si. Vypadali tak spokojeně, že jsem se vydala za nimi.

Uvnitř je to celé čisté, laděné do bílé a zelené barvy. Naproti vchodu je velký barový pult s vystavenými dobrotami a strojem na espresso. Osobitost kavárny vytváří kachličky na baru i zdech, které by mohly v někom vyvolat obavy, aby celé místo nepůsobilo příliš chladně, avšak vůbec to tak není. Kdekoliv je to možné jsou totiž rozmístěny zelené rostliny, které si svobodně derou cestu prostorem. Nejen, že to ideálně ladí se samotným názvem podniku, ale tvoří to také příjemnou a útulnou atmosféru. Přišla jsem si, jako bych si šla odpočinout do zimní zahrady.

Ovšem čím si mě získali nejvíc, byl výběr pražírny, ze které vám do šálku vykouzlí třeba lahodné cappuccino, kterému nejde nic vytknout. Bonanza Coffee Roasters. Kdo mě trochu zná, tak ví, že to byla jedna z prvních výběrových káv, které jsem ochutnala, a nejen proto má velké místo v mém srdci.

Původně jsem si chtěla dát buddha bowl, ale když jsem spatřila jejich žitné chlebíčky, rázem jsem změnila názor. A nelitovala jsem.

Můj chlebíček s batátami a čerstvým kozím sýrem byl vynikající.

Od kamarádky jsem ochutnala dýňový s plísňovým sýrem a byl stejně dobrý.

Dalším lákadlem bylo brownies s arašídovým máslem. Snad nikoho nepřekvapí, že se také objevilo na našem stole. A víte co? Bylo teplé! Mňam!

Oběma se nám nechtělo odejít. Bylo nám příjemně mezi vší tou zelení kolem nás a kávovou vůní. Znovu a znovu jsem si prohlížela svěží design kavárny.

Nakonec jsme si vzali s sebou ještě fresh džus na podporu imunity, protože jsme byly obě nějaké „nakřáplé“.

Na tohle místo se moc ráda ještě alespoň jednou vrátím!

P.S.

Fascinovala mě jejich zeď s pomůckami na přípravu kávy. Opět se ozval ten starý známý hlásek v mé hlavě, který vždy říká: „Všechno to nutně potřebuješ a měla by sis to koupit!“

glyph-logo_May2016

Náměstí Republiky 28,Plzeň, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: