?>

Café na kole – Hradec Králové

Byl krásný jarní sluneční den. Teplo se opíralo do mých zad a já si kráčela po náměstí v Hradci Králové. Přesně jsem věděla, kam mám namířeno – do kavárny Café na kole. Když jsem ji z dálky viděla, přivítal mě pohled na spokojeného milovníka kávy sedící na sluníčku s šálkem v ruce. Usmíval se na mě i na mou kamarádku, když jsme prošly kolem a vstoupily do kavárny.Usadily jsme se ke stolku u okna a všude kolem se linuly teplé sluneční paprsky. Dodávaly našemu sezení a kávovým mlýnkům s ostatním příslušenstvím za námi útulnou a pozitivní atmosféru. Když se pak objevila slečna s lístky a úsměvem na tváři, jakoby se v kavárně ještě rozjasnilo.

Tak trochu příjemně otupělá světlem a krásným počasím jsem si začala prohlížet nabídku kávy. Hned na první straně na mě vykoukl degustační set filtrovaných káv. Já jsem ale zabrousila do rozsáhlé nabídky káv na alternativu a po dlouhém rozhodování si vybrala Honduras od pražírny Doubleshot. Když mi kávu přinesli, voněla už z dálky a slunce jí dodávalo nádherně zlatavohnědou barvu. Přivoněla jsem a přivřela oči, protože to bylo něco neuvěřitelně příjemného.

Chuť kávy ladila s její barvou, připadala mi lekce karamelová a bavilo mě pozorovat, jak rozdílné chutě cítím, když postupně chladne.

Na stole se nám pak ještě objevilo jemné cappuccino s milou perníčkovou sušenkou. Ochutnala jsem ho a bylo jako peřinka, na kterou bych se uvelebila v tomhle příjemném rozpoložení.

Když jsem si užívala útulný prostor, všímala si sladěných barev modré a červené doplněné tmavým nábytkem a žárovkami visícími ze stropu, přejela jsem pohledem přes stěnu s obrazy, nástěnou malbu až k vystaveným certifikátům a ocenění, které jsem nečekala, ale jakmile jsem ho uviděla, hned mi to ke kávě ze zdejší kavárny zapadlo. První místo Baristy roku 2013. Na diplomu se pyšnilo jméno Fabián Jakub, který je baristou stojícím za celou kavárnou.

Ke kávě si můžete dát jeden z jejich skvělých cheesecaků a jiných zákusků a (ačkoliv je to neuvěřitelné) posezení si ještě zpříjemnit. A ti z Vás, kteří si rádi připravují kávu doma, si můžou pořídit kávové příslušenství.

Kavárna nabízí i kávový catering, takže pokud byste chtěli na nějakou akci skvělou kávu, víte kam se obrátit.

A málem bych zapoměla, že schovává v zadní části zahrádku, kde je příjemné posezení třeba i na nějaký ten letní drink.

Café na kole je zkrátka překrásné, útulné a přesto svěží, milé a především provoněné skvělou výběrovou kávou. Rozhodně ho musíte navštívit!

Anebo už jste v něm byli?

P.S.

A pozor, ať Vám stejně jako nám nespadne sušenka do kafe.

Velké náměstí 130/24, Hradec Králové 500 03

2 odpovědi na “Café na kole – Hradec Králové”

  1. Jedna z mých nejoblíběněnjších kaváren v Hradci. Nejenom díky výborné kávě a prostředí, ale i díky nejmilejším lidem, kteří v této kavárně pracují. (A jedno velké plus – mám ji jen pár metrů od školy.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: