Rósta Kafe – Kašperské Hory

Další zastávkou v Kašperských Horách byla kavárna a pražírna Rósta Kafe. Malé a útulné místo, kde si Vás vůně čerstvě pražené kávy a charisma pražícího stroje schovaného v zadní místnosti zajisté získá.

 

Do kavárny jsme bohužel dorazili pozdě – za 30 minut zavírala. Začala jsem tak mít strach, že nestihnu jejich kávu ochutnat. Ovšem milé slečny za barem plné vtipu, dobré nálady a smíchu nás ubezpečily, že pokud si za půl hodiny stihneme nápoje vypít, s radostí nám je udělají. Tak jsme se posadili.
 
Celá kavárna je laděna do teplých barev, což umocňuje pocit bezpečí za vaším šálkem lahodného zázraku. Po stranách malé a útulné místnosti jsou jako dekorace pomůcky na výrobu kávy. Nejvíce mě zaujaly džezvy. Malé, velké, zlaté, stříbrné, bronzové… Nejen že krásně vypadají a dodávají kavárně atmosféru, ale ještě si zde kávu v džezvě můžete nechat udělat! Moc takových míst neznám, a tak mě to zaujalo.

 

Já jsem si ale džezvu nedala, chvíli jsem nad ni přemýšlela, ale nakonec cappuccino zvítězilo (ach to lákavé latté art…). Cappuccino bych ohodnotila na jedničku. Stejně jako obsluhu. Slečny za sebou měly evidentně opravdu dlouhý den a přesto byly plné elánu. Při odchodu se nám dokonce jedna omlouvala za kolegyně, že už jsou přetažené a trochu mimo, ale já jsem ji ubezpečila, že opravdu není za co se omlouvat. Jejich rozpoložení, vtípky a chichotání dodalo našemu kávovému zážitku speciální atmosféru. Vycházela jsem pak z kavárny s úsměvem a veselým pocitem – a tak si představuji úspěšnou návštěvu.

 

Prošla jsem si kavárnu a zjistila, že spoustu oných pomůcek na výrobu kávy si můžete pořídit. Mají třeba krásné mlýnky na zrnkovou kávu. Odolávala jsem, abych si ho nekoupila…
 
Můj spolucestovatel si objednal aeropress. Ochutnala jsem ho od něj a měl příjemně silné aroma a i přes to nebyl kyselý či příliš hořký. 

 

Za barem je po celé zdi spoustu dóz s kávou. Všechna je samozřejmě výtvorem v místní pražírně. Slečny Vám s úsměvem a velmi rády poradí, jaká káva je pro Vás vhodná, když ji vysvětlíte, jaké chutě u tohoto lahodného nápoje máte rádi a na jaký způsob přípravy ji potřebujete. Chtěla jsem si koupit zrnkovou kávu s sebou, ale nakonec jsem si řekla, že to nechám na příště, abych měla důvod se do pražírny vrátit. Jejich káva mi totiž nedá spát.
 
Pokud se tedy v Kašperských Horách ocitnete, určitě si zajděte na kávu do místní pražírny. Můžete si ji dát třeba s sebou na nějakou milou procházku po přírodě.
 
P.S.

 

Jako sladký malý hřích si ke kávě můžete dát třeba kávové zrno.

 

Dlouhá 68, 341 92 Kašperské Hory, Česko
Dlouhá 68, 341 92 Kašperské Hory, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: