?>

Barry Higgels Coffeehouse

Když jsem do malé kavárny poprvé vstoupila, pohltil mě zvláštní, avšak velmi příjemný pocit. Přišlo mi, jako bych se ocitla přesně tam, kde chci být. Podotýkám, že jsem to neměla v plánu, původně jsem kolem jen procházela do úplně jiné kavárny… Že by v tom měla prsty nějaká nadpřirozená moc výběrové a voňavé kávy?

Čistý, jednoduchý a přitom neuvěřitelně příjemný prostor, který je důkazem, že v jednoduchosti je opravdu krása. Dřevo a jemné barvy kolem působí jako balzám na duši a mysl (zvlášť když sklem prosvitne slunko a pohladí váš šálek s kávou paprskem). Je to místo, kde si člověk může odpočinout po náročném dni, jen tak si užít příjemnou chvíli s dobrým přítelem, ale je i jak dělané k tichému studiu či práci. Je to Barry Higgel’s Coffeehouse.

Barry Vám nabídne kávy ze všech koutů světa, záleží jen na tom, na kterou narazíte v den návštěvy. Když jsem tam byla já, tak zrovna měli kávy z Berlínské pražírny Fjord (kterou jsem mimochodem si chtěla už dlouho dát, ale nevěděla jsem kde – další náhoda?).

U filtru jsem si nebyla jistá, kterou kávu si vlastně dát. Baristka byla však opravdová kouzelnice a z mých neodborných popisů toho, co bych si přála mi vybrala přesně takovou, jakou jsem si představovala. A k tomu byla opravdu moc milá (vlastně byly obě opravdu moc milé – i ta káva).

Dalším pohlazením na duši a mysli bylo cappuccino. Až jsem se skoro bála, že ve spojení s tím příjemným interiérem se po ochutnání rozteču blahem.

Ochutnala jsem tam také svou první limonádu bez cukru, která nebyla doslazovaná sladidly. Wostok s datlemi. Nejen, že to byla poměrně netradiční příchuť, navíc ale také moc dobrá.

I švestková, kterou jsem ochutnala od své společnice, mě nadchla.

Tak moc bych Vám chtěla přiblížit ten nabíjející a až téměř relaxační pocit, kdy jsem seděla, svítilo na mě slunce, z mé kávy se světlem proplétala pára a já byla zkrátka šťastná. Tohle místo má takovou atmosféru, ačkoliv je tak „jednoduché“. Škoda, že to mám tak z ruky…

Jediné, co mě mrzelo bylo, že jsem do kavárny dorazila nacpaná k prasknutí po obrovském obědě, a tak se do mě nevešel žádný z lákavých zákusků… No, budu to muset, co nejdříve napravit!

A co vy? Už jste v Barry Higgel’s byli?

P.S.

Kromě zákusků si můžete zajít i na parádní víkendový brunch.

Tusarova 25, 170 00 Praha 7-Holešovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: