Mezi srnky

A tak jsem se jednoho dne rozhodla, že si potřebuji odpočinout a vypnout od povinností každodenního městského života, a tak jsem se vydala Mezi srnky. A pro velký úspěch a značné zlepšení mé psychické kondice, jsem se za nedlouho vydala na toto místo znovu.

 
Na mé první návštěvě jsem si sedla doprostřed, abych byla v centru a mohla pořádně nasávat energii. Nad mou hlavou rostly zelené květiny a po mé pravé straně víly z Mezi srnky připravovaly kávu. Příprava kávy je doopravdy hotový tanec nadpřirozena – ta jemná a silná vůně, ta hnědočerná barva, ty plynoucí obláčky páry, obrázky z mléka… Normálnímu smrtelníkovi pomůže už jen pohled na to celé a cítí se hned lépe. Nalily jsme si tedy vodu do ozdobených skleniček a pozorovaly.
 
Po chvíli nám jedna z místních víl přinesla dvě kávy a dva mrkvové dortíky. Ještě nikdy jsem na mrkvovém dortu neměla slunečnicová semínka, ale asi si je tam začnu dávat. Byl výborný. Troufám si ho nazvat uměleckým dílem, který má ke všemu léčebný účinek na Vaši duši. Když ho zapijete lahodným cappucinem anebo flat white, není co víc si přát.
 
 
Mlsně jsem pozorovala i koláčky a sušenky schované ve skleněných baňatých nádobkách, ale nakonec jsem se rozhodla, že si je nedám, abych měla důvod se sem ještě několikrát vrátit.
 
No a jak jsem říkala, zanedlouho jsem se vydala Mezi srnky znovu, tentokrát na snídani. Dala jsem si fantastické lívance s tvarohem, semínky a grilovanými jablky a hruškami. Pro samou dokonalost tohohle nadpřirozeného pokrmu jsem nemohla vnímat nic jiného, a tak mi skoro vystydla káva.
 
 
Avšak naštěstí doopravdy jen skoro. Ta jemná bílá labuťka byla perfektní nahořklou tečkou za tou přesladkou snídaní, kterou bych si nejraději dala znovu, jen když o ní píšu.
 
 
No a co Vám doporučuji ochutnat je kombucha. Já jí znala jen jako “polotovar” z obchodu a popravdě mi moc nezachutnala. Ale když si ji dáte tady Mezi srnky tak se nebudete stačit divit, protože je moc dobrá.
 
Tak kdy navštívíte víly a srnky Vy?
 
P.S.

 

Srnky se lidí asi bojí, a tak jsou schované někde vzadu. Typuji, že s vílami, které dělají ty fantastické lívance a dortíky.
 
 

glyph-logo_May2016

Sázavská 19, 120 00 Praha 2, Česká Republika

Sázavská 19, 120 00 Praha 2, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: