SKOG Urban Hub – Brno

Bylo krásné sobotní odpoledne, slunce svítilo a my si všechny užívaly prvních teplých dnů. Odložily jsme dokonce i svetry a vydaly jsme se prohřátými brněnskými uličkami směrem k vytouženému místu – Skog Urban Hub.

Měly jsme v plánu si dát rychlý a lehký oběd a zakončit ho výbornou kávou – brzy ovšem zjistíte, že to dopadlo tak, že jsme si mimo kávy daly i malý dezert, ale nepředbýhejme… 
 
Když jsme vstoupily dovnitř, dýchl na nás duch moderního a vzdušného prostoru vedený v naprosté jednoduchosti, která stejně nepřestane překvapovat. Mnohým by se mohlo zdát, že všudypřítomné dráty vedoucí k lampám budou působit neupraveně, avšak na zdejší místo se perfektně hodily. Když budete chtít, můžete se posadit jak k jednomu z mnoha stolů, tak na gauč anebo na barovou židličku ke stolku u okna. Každé místo je ozdobeno vázou s květinami a ten den, co jsme tam byly my, bylo ke všemu zalito teplým slunečním světlem.
 
 
Jako první věc jsme si objednali limonády. Musím uznat, že jejich nabídka je opravdu pestrá. Můžete ochutnat levandulovou, bazalkovou, okurkovou anebo pomerančovou a tymiánovou. Předem Vás varuji, že všechny  jsou nesmírně fotogenické (a neskutečně osvěžující)!
 
 
Když jsme si je vychutnávaly, obdivovaly jsme dál interiér prostoru, ve kterém jsme se nacházely. Vyvolávalo to ve mě jistý dojem jednoduchosti. A přesto mi to celé přišlo nesmírně sofistikované a překypující detaily. Nejvíce mě zaujalo “umyvadlo” na toaletách… (Je mezi Vámi někdo, kdo ví, o čem mluvím?) 
 
Pak na nás čekalo vážné rozhodnutí – “No a co si dáme?” “Já nevím, všechno vypadá krásně!” Po dlouhém rozhodování jsme si nakonec objednali hummus s kousky čerstvé zeleniny a tortillu s dýní, avokádem a fazolemi. Všechna jídla byla dokonale chuťově vyladěna. A v kombinaci s těmi limonádami… jedna báseň!
 

Nakonec přišel čas na kávy – daly jsme si flat white, cappucino a espresso. Byly perfektním zakončením naší obědové návštěvy Urban Hubu a my jsme se nakonec vydaly se spokojenými výrazy na tváři dál.
 
 
Jak je možná mnohým jasné, toto nebyla naše poslední návštěva. Další den jsme se vydaly do kavárny znovu a ochutnali ještě filtrovanou kávu. Byla oříšková a měla výraznější chuť. Rozhodně stojí za to ji vyzkoušet – a mimochodem, jak filtr, tak espresso máte každý den možnost dostat ze dvou druhů kávy a záleží jen na Vás, kterou si vyberete.
 
 
Tak co, souhlasíte se mnou, že Skog opravdu musíte navštívit?
 
P.S.
A jaký byl dezert? Inu posuďte sami…
 

 

 

 

Dominikánské nám. 187/5, 602 00 Brno-Brno-střed, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: