Macrolife Food & Coffee – Louny

Máte rádi příjemné bio a farmářské obchůdky? Milujete skvělou výběrovou kávu? A co byste řekli na spojení obou dvou? Pokud ano, tak dnes mám pro vás povídání jako stvořené. Macrolife Food & Coffee v Lounech si určitě oblíbíte na první přečtení.

V docela prostorné, ale přesto útulné uličce se stromy si při procházce v Lounech určitě všimnete venkovního sezení, kde si lidé pochutnávají na všemožných dobrotách. V horkých dnech to bude nejspíš poctivá točená zmrzlina z výborných surovin (tak dobrá, že jsem ji nestihla vyfotit), která je ještě ke všemu bio a vhodná pro ty, co nemohou mléko, a nějaká limonáda. Určitě si řeknete, že byste si také něco dobrého dali, a tak vyrazíte směrem k tomu. Když budete blíž, k vašemu údivu zjistíte, že kromě pěkného posezení je tady také obchod s bio potravinami. Když už jste úplně u vchodu, čeká na vás další překvapení, dozvíte se totiž, že tady mají výběrovou kávu, a to od DoubleShotu. No a když vstoupíte dovnitř, už asi nebudete překvapeni, ale ohromeni vůní čerstvé kávy a příjemným sezením u okna s polštářky, které přímo vybízí k uvelebení se.

Pak přistoupíte k velkému baru, kterému dominuje vitrína s dobrůtkami a vykoukáte z nich, že jsou všelijaké – veganské, bio, zdravé, masové, čokoládové, ovocné… To už se na vás začne usmívat milá obsluha, a tak pohledem zavadíte o nabídku nápojů. Přečtete si, že mají třeba skvělé limonády Wostok a pokud jste jako já, hned zahlásíte: „Prosím jednu švěstkovou limonádu s kardamomem.“, protože ji znáte a víte, že je naprosto dokonalá.

IMG_1688

No a bez kávy by to přeci nešlo, uvědomíte si a hned si ji přiobjednáte. Pak vám ale dojde, že vlastně nemáte sílu, aby jste odolali něčemu na zub a dáte si jen něco malého jako je třeba naprosto fantastický rohlíček s arašídovou náplní a než se nadějetě, už sedíte venku, v ruce máte šálek kávy a pochutnáváte si na něm.

Káva a limonády ale nejsou to jediné, co si můžete pořídit. Co takhle ledové matcha latte? V horkých dnes osvěží a dodá energii.

IMG_1690

Kávu mají opravdu výbornou, jak americano bez mléka, které bylo příjemně jemné a svěží, tak flat white zjemněné mlékem. Za mě není co vytknout.

IMG_1685

Když jsem se posilnila a poseděla tak akorát, vydala jsem se na průzkum obchůdku. Kromě toho, že jsem si všimla dětského koutku na pravé straně od vchodu, tak jsem se pozastavila u krásných hrnků na kávu či čaj. „Teď mě mrzí, že jsem si nedala cappuccino, to bych ho dostala v tomhle roztomilym hrnku.“ Povzdechla jsem si, ale hned mě rozptýlil mlýnek na kávu od Hario. „Jé, ten jsem si nedávno pořídila.“

IMG_1694

Procházela jsem se mezi regály a sama sebe přemlouvala, ať si každou druhou dobrotu od oříškových másel, přes čokolády až ke chlazeným výrobkům nepořídím. Co jsem si ale pořídila a Macrolife Food & Coffee tím u mě stouplo ještě víc, byl Mladý kokos, teda, abych byla přesná kokosová voda. A ne jedna… A hned jsem si jednu dala… A byla instantně spokojenější (jako by to ještě šlo..:)).

IMG_1699

Odcházela jsem skvěle naladěná a tak by podle mě měl z kaváren chodit každý. A zvlášť z těch, které mají nějakou specialitku navíc jako je třeba obchůdek.

Ať už jste z Loun anebo se chystáte na výlet, Macrolife je určitě nutnost. Anebo ho už znáte?

P.S.

A mají happy hours, což znamená 33% sleva na kávu a vybrané dobroty (víc zjistíte na jejich instagramu, na který máte dole odkaz).

glyph-logo_May2016

Na Valích 511, Louny, 440 01, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: