Kam na zajímavý letní kávový nápoj v Praze?

Je léto, vedro, sluníčko svítí a mě při životě udržuje především ledová káva. Dodá mi energii a ještě ochladí. Nedávno mě v jedné krásné zahrádce nad coldbrew napadlo, že bych se s vámi ráda podělila o tipy na zajímavé letní kávové nápoje. Tak doufám, že vás inspirují a třeba si na nějaký zajdete.

Samozřejmě, že v každé dobré kavárně vám udělají ledovou kávu, ať už je to latté, drip anebo affogato či espresso tonic, ale v některých mých oblíbených mají nápoje, které se mi něčím zalíbily o trochu víc. Některé z nich jsou čistě kávové, jiné jsou spíš takovým sladkým mlsem anebo ovocnějším osvěžením. Každý z nich má ale něco do sebe.

Tak můžeme?

Kokosy na ledu v Cafefin. Jsou kávou a mlsáním zároveň. Je to něco mezi ledovou kokosovou tříští a zmrzlinou, která je přelitá kávou. Už z tohohle popisu vám musí být jasné, že je to prostě lahoda. Neumím si bez kokosů na ledu představit léto!

glyph-logo_May2016


A kudy tam?
nám. J. z Poděbrad 1407/4, 120 00 Praha 2-Vinohrady, Česko

Coldbrew v Kafe v klidu. Ano, cold brew teď mají opravdu v hodně kavárnách, ale tohle je trošku jiné (teda alespoň podle mě). Je totiž ze 100% robusty (vietnamské), což znamená, že káva má vyšší obsah kofeinu. Jejich cold brew je navíc příjemně kakaové a není vůbec kyselé. Moc fajn pití, když potřebujete nakopnout.

glyph-logo_May2016


A kudy tam?
V Jirchářích 149/6, 110 00 Praha-Nové Město, Česko

Coldbrew tonic v Narcoffee. Moc povedené spojení jejich skvělého coldbrew a tonicu. Má to příjemně hořkosladkou chuť doplněnou o kávu. Určitě to musíte ochutnat.

glyph-logo_May2016


A kudy tam?
CENTRUM CHODOV, Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4

Grapefruit on Caffeine v Café Lounge. Přiznám se, že když jsem si přečetla, že se jedná o grapefruitový džus s espressem a vanilkovým sirupem, nejdříve jsem si to nedokázala představit. Nakonec mi to ale opravdu moc chutnalo. Připomínalo mi to espresso tonic, ale o trochu ostřejší a šmrncovnější. Navíc miluji hořkou chuť grapefruitu, takže pro takové, jako jsem já je to ideální.

glyph-logo_May2016

11375167_842325659193187_2104604163_a

A kudy tam?
Plaská 615/8, Malá Strana, 150 00 Malá Strana-Smíchov, Česko

Better Cool Latte v Cukrárně Alchymista. Je to skvělý kávový drink pro ty, kteří mají rádi oříškové mléko. Jedná se o double espresso s vanilkou, oříškovým mlékem, rozdrcenými arašídy a ledem. Skvělá letní dobrota!

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Jana Zajíce 975/7, 170 00 Praha 7-Bubeneč, Česko

Espresso tonic v Café a Gramofon. Uvádím ho kvůli jehich skvělému pojmenování tohoto nápoje v jejich gramofonovém menu. Od té doby, co jsem si to poprvé přečetla tak totiž říkám espresso tonicu úplně všude. Pro bolestný „to nic…“. Takže se v kavárně určitě stavte na espresso „to nic“, které si nemusíte dávat jen pro utěšení.

IMG_8520

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Minská 775/4, 101 00 Praha 10-Vršovice, Česko

Ledovvá káva – PURO Gelato. Když jsem si objednala jejich ledovou kávu, nenapadlo mě, že dostanu černou kávu s troškou kondenzovaného mléka vespod. Přiznám se, že jsem takovou kávu ještě nepila, ale nebyla vůbec špatná. 🙂

glyph-logo_May2016

A kudy tam?
Na Hrobci 410/1 , 128 00, Praha 2 – Výtoň

Tak snad vám mé skromné tipy jako inspirace na něco dobrého v teplých dnech poslouží. Já asi vyrazím na jedno bolestný „to nic“.

A na jaké skvělé ledové kávy a kofeinové dobroty chodíte vy? Určitě mi napiště do komentářů, ráda ochutnám něco nového. 🙂

P.S.

Bonus – espresso se sodou. Nevěříte? Věřte. Měla jsem ho minulý rok v létě v Bistro 8 Vinohrady. Uvádím ho jako takový bonus, protože si myslím, že je možné si ho udělat i doma a taky protože si nejsem jistá, jestli ho ještě mají v nabídce (ale možná, že kdybyste udělali smutná očka, udělají vám ho). Každopádně jsem měla potřebu vám o něm říct, protože je to skvělé kávové osvěžení. Mě osobně to připadalo trochu jako limonáda, ale s kávou a bez cukru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: