Onesip Coffee

V historickém centru Prahy se schovává další kávový poklad, který vytvoří úsměv na tváři každému, kdo se chce na chvilku zastavit a vychutnat si šálek výborné kávy. Onesip Coffee je malé, ale i přes to má atmosféry na rozdávání.

Když vstoupíte dovnitř jako první pohledem zavádíte o pult s kávovarem, za kterým stojí milý barista. Hned po vstupu na vás padne pohodová atmosféra umocněná vůní kávy a stylovým prostředím. Posadit se můžete k malému stolku hned pod oknem, odkud můžete sledovat dění venku, anebo si vzít svůj šálek před okno a vychutnat si ho tam. Jen předem upozorňuji, že obě varianty jsou návykové.

Když jsem tu byla poprvé, dala jsem si skvělý batch brew a spolu s kamarádkou se usadila právě u malého stolku u okna. Kávové zátiší nám zdobil malý kaktus ve stylovém skleněném akvárku (?). Pozorovala jsem šálky na kávovaru, zavěšená světla, dřevěný děrovaný bar a zeď za ním a bylo mi tu prostě hezky. Ačkoliv jsem typ, který na posezení raději větší kavárnu, kde se schovám někde v růžku, anebo se ztratím mezi ostatními kávomily kolem mě, tady mi to ani trošku nevadilo.

„Já si teď všude dávám espresso tonic.“ Oznámila mi kamarádka a hned si jeden objednala. Stejně jako můj batch byl moc dobrý.

Náladu ale dokáže krásně zlepšit i káva s sebou. Já jsem si zpříjemnila cestu filtrem na led, ale musím vás upozornit, že mizí neuvěřitelně rychle. Bude to nejspíš tím, že káva je tak svěží a příjemná…

Stejně dobrá je ale i ledová káva s mlékem (pro ty kdo raději tuhle variantu). Zkrátka mám pocit, že tady nešlápnete vedle. 🙂

Můžete si tu jako mls ke kávě anebo s sebou pořídit i skvělou a opravdu kvalitní čokoládu Ajala. Na to nejde říct nic jiného než mňam.

Tenhle milý a stylový espresso bar je nezbytnou zastávkou každého milovníka kávy, který se ocitl v centru města, ať už potřebuje doplnit energii při cestě do práce či z ní, anebo si jen chce zpříjemnit procházku Prahou.

Máte Onesip Coffee rádi?

P.S.

A v létě mají skvělé nanuky. 🙂

glyph-logo_May2016

Haštalská 755/15, 110 00, Praha 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: