Kavárna Čekárna

O Čekárně už vím docela dlouho, zavítala jsem do ní ale teprve před pár dny a to poměrně symbolickým způsobem – přečkat zimu. Naladila jsem se totiž už na teplé počasí, a tak se z odpočinkové procházky s přítelem, stalo odpočinkové posezení v kavárně, protože, co si budeme povídat, nechtěli jsme umrznout…Už samotný vstup na mě působil ohromě domáckým a příjemným způsobem. Je totiž hned vedle vstupu do obytného domu. Když jsme otevřeli dveře, po pravé straně jsme si všimli usměvavého páru u stolku pod oknem, jak jsou hluboce ponořeni do rozhovoru a usrkávají kávu. Po levé straně se usmíval barista s baristkou a mile nás pozdravili. Prošli jsme kolem nich a vitrínky s dorty, které jsou všechny domácí a já doporučuji vyzkoušet jejich medovník, a pokračovali do klidnější části vzadu vedle vstupu na zahradu.

Kdyby nebyla taková zima, šla bych se tam podívat. Je velká, krásná a evidentně toho už hodně zažila a pamatuje. Vzhledem k tomu, že je z ní vidět na zdi Vyšehradu, myslím si, že k němu kdysi patřila… Ale kdo ví? Je to takové klidné místo, které by Vás nenapadlo hledat v centru Prahy. Musím se sem určitě ještě jednou vidat na letní ledovou kávu.

Posadili jsme se k malému stolku a já si začala prohlížet pomalované zdi. Zaujal mě červený medvěd s dortem v ruce (určitě je to ten medovník). Pak jsem se pohledem zastavila u podlahy… No, uznejte, není překrásná?

Dala jsem si cappuccino ze sojového mléka a moc mi chutnalo. Káva byla jemná a příjemně pohladila na těle i na duši. K takovému ospalému počásí, kdy sem tam spadne nějaká ta sněhová vločka, se krásně hodilo.

Když jsme si objednali drip, slečna k nám přišla s několika balíčky káv, abychom si vybrali tu, která nás láká nejvíce. Vyhrála to Ethiopie od Pražírny. Byla svěží, jemná a příjemná. Zmizela dřív, než jsme si mysleli…

A co mají opravdu poctivé, je domácí zázvorová limonáda. Je pikantní, plná kousků zázvru a rozhodně by uzdravila každého z nachlazení. A ještě ke všemu je moc dobrá.

Co mě pak zaujalo na jídelním lístku bylo medvědí mléko. Vzpomínám si, že jsem ho jednou měla v Krkonoších, když jsem se promrzlá dobelhala k jedné z horských chat a bylo to to jediné, co mě dokázalo zahřát. Takže pokud jste věčně zmrzlí, šup na medvědí mléko!

Čekárna je opravdu kavárna s duší, je opět jiná, než ty ostatní. Je to příjemné prostředí, které působí hřejivým dojmem umocněným pocitem bezpečí. No, kdo by si tu to kafe nedal…

Znáte ji?

P.S.

Čekárna původně vznikla jako pojízdná kávarna po různých trzích, jarmarcích a akcích. To ale samozřejmě neznamená, že je na nich nepotkáte i nyní.

glyph-logo_May2016

Vratislavova 30/8, 128 00 Praha 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: