Double B

Přemýšlela jsem kdysi nad názvem Double B, proč zrovna toto jméno? Přiznám se, že jsem po tom nepátrala hlouběji a zkrátka jsem si jen tak popřemýšlela (nad šálkem kávy samozřejmě). Došla jsem k závěru, že Double je v názvu zajisté proto, že zůstat v této kavárně jen na jednu kávu, je poměrně složitý úkol. Snad až na jednu vyjímku jsem si většinou dala kávy dvě, anebo alespoň double shot. 

 Když jsem byla v kavárně poprvé, už tehdy byla její osobitost nepřehlédnutelná. Všude visely velké černobílé fotografie a interiér byl velmi čistý a jednoduchý. Někteří moji známí si stěžovali, že je to až příliš “nezabydlené”, avšak pár měsíců na to, když jsem do kavárny opět zavítala, byla trošku jiná. Osobité prvky se povedlo zušlechtit a kavárna je útulnější, než kdy před tím. 

Co mám na kavárně ovšem nejradši je nabídka speciálních druhů kávy, kterou kavárna pravidelně obměňuje. Jednou jsem měla vynikající kokosové flat white, ve kterém byly opravdu kousky kokosu, podruhé to byl levandulový raf (vynikající sladká chuť levandule s kávou), později šalvějový raf, pak šípkové cappucino a jednou jsem byla dokonce tradiční a dala si pouze latté!  

Pokud tedy toužíte po netradičních příchutích a formách kávy, rozhodně se zajděte podívat do kavárny Double B. Můžete to spojit třeba s příjemnou procházkou…? 

 Když si to tedy shrneme – zajímavá, netradiční a přesto výborná káva, milá a ochotná obsluha, co Vám ráda poví vše o jejich kávě, krásný, jednoduchý a přesto osobitý interiér (a neskutečně pohodlná křesla!)… To jsou dobré důvody k návštěvě, ne? Tak vyražte! 

 

P.S.

Asi se příště zeptám, jak je to doopravdy s tím názvem.

glyph-logo_May2016

Anglická 15, 120 00, Praha 2, Česko

další pobočky:
28. pluku 457/3, 101 00, Praha 10-Vršovice, Česko
Bělehradská 59, 120 00, Praha, Česko

 

 

 

Anglická 15, 120 00 Praha 2, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: