Herbivore

A byla tu první sobota roku 2017, kdy na Náplavce byly opět farmářské trhy. A protože na farmářškých trzích je stánek Brew Bar, kde mají jednu z nejlepších filtrovaných káv, tak jsme se tam s mojí kamarádkou (stejnou kávomilkou) samozřejmě vydaly. Zklamu Vás, tento článek nebude o Brew Baru, to si schovávám na později… Skončily jsme totiž někde úplně jinde…


Obě jsme zmrzliny, ne však ty mléčné nebo ovocné, nýbrž je nám stále a za všech okolností neskutečná zima. Já jsem k tomu ještě ke všemu zaspala a nestihla jsem se doma nasnídat. “je mi hrozná zima…” Snažila jsem se co nejhlouběji schovat do své šály. “Mě taky…” Drkotala zuby má kamarádka. “A to jsem se ani nestihla najíst.” Dodala jsem. Zima a hlad nás dovedly na místo zvané Herbivore. Kdysi jsem tam byla na smoothie, ale bylo to v létě a mě bylo pro změnu neskutečné horko a mám to vše nějak v mlze… A proto si Herbivore zaslouží další návštěvu.
 
“Musíš si dát jejich čokoládu a banana bread s burákovým máslem!” Řekla rozhodně má přítelkyně a poté nám u baru objednala dvě čokolády a jeden banana bread s burákovým máslem. Tento článek je tedy trochu porušením celého názvu, protože jsme pro tentokrát kávu neměly (ale vynahradily jsme si to v Brew Baru na Náplavce).
 
Možná to bylo hladem (i když… spíš ne) ale bylo to naprosto dokonalé! Čokoláda byla ze sojového mléka a nebyla přeslazená, což jsem opravdu ocenila, a banana bread se doslova rozplýval na jazyku – byly v něm kousky hořké čokolády a bylo to… nemám slov! a ve spojení s tím burákovým máslem… už vůbec nemám slov! Musíte si to taky dát!
 
A nakonec bych se s Vámi ráda podlila o interiér. Připomíná mi elegantní severský design – dřevo natřené na světlé tońy a čistota je to, co si ze svého výletu do Skandinávie pamatuji nejvíc. Skvěle to doplňují jemné a vkusné doplňky, které rozhodně nebijí do oka a pouze symbioticky existují se vším ostatním. Herbivore je uklidňující místo, kam zajděte, pokud si přejete doplnit energii a dát si nějakou mlsku ve zdravém provedení. Je jedno, jestli jde o sladké dortíky či naprosto dokonalý hummus! 
 
P.S.

 

A Herbivore je zároveň i obchodem se zdravou výživou a bio potravinami! 
Rašínovo nábř. 409/34, 128 00 Praha 2, Czechia

0 odpovědí na “Herbivore”

  1. Moc zajímavý článek. Kávu miluji. A baví mě tvé články číst. Ještě si přečtu starší tvé články, ale budu se těšit na další nový článek. 🙂
    Small-lady-anna.blogspot.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: