Lindt – Drážďany

Když už jsme se cítili překávovaní a i přestože jsme původně nechtěli, vydali jsme se alespoň na okraj historického centra Drážďan. Úplnou náhodou jsme narazili na hotový ráj na zemi. Objevil se před námi obchod Lindt. Inu, to není nic zas až tak neobvyklého, avšak když jsme vstoupili (a usměvavá prodavačka nám popřála krásný den a každému dala jeden čokoládový bonbon), zjistili jsme, že to není pouze obchod – to je malá čokokavárna! 


Můžete si dát obyčejnou čokoládu, hořkou a nebo bílou, v horké i studené formě anebo dokonce kávu s čokoládou. A proč jsem z toho byla tak nadšená? Protože ta čokoláda je opravdu ČOKOLÁDA. Mají tam dva kohoutky, ze kterých neustále teče ten hnědý zázrak. “To chci domu!” Řekla jsem rozhodně a pozorovala několik minut jak v tranzu, jak se čokoláda valí dolů. Myslím si, že by to vyřešilo mnoho problémů, když by bylo člověku „nanic“, prostě by si zašel k umyvadlu, kde by místo vody, tekla Lindt. Takže cíl do budoucna: povinný kohoutek Lindt do každého domova.
 
 
Samozřejmě, že jsme čokoládu ochutnali (bez kávy, protože jsme byli už značně překofeinovaní z předešlých hodin, což jsem ostatně zmiňovala). Bylo to něco dokonalého, naprostá čokoládová extáze. A ještě ke všemu jsme dostali ke kelímku malou čokoládičku s úsměvem.
 
 
No a jaké to bylo v obchodě? Důkazem toho, že fantastické, je fakt, že jsme si nakoupili čokoládu asi tak na rok dopředu. Původně jsme to vůbec neměli v plánu, ale když jsme se začali procházet a prohlíželi si zdejší nabídku s nadšením a zároveň zklamáním zjistili, že u nás v Čechách prodávají tak polovinu Lindt výrobků. Už jen příchuti Lindor jsou mnohonásobně větší…
 
 
Ven jsem tedy odcházela kromě kelímku v ruce také s taškou plnou úlovků. Asi za největší úspěch považuji zdobící tubu s lískooříškovým krémem na dorty a levandulovo-borůvkovou hořkou čokoládu. A víte co jsem dostala? Malého plyšového zajíčka!
 
 
Tak co, sbíhají se Vám sliny?
 
P.S.

 

Nechci si představit, jak by lidé vypadali, kdyby můj “geniální čokokohoutkový plán” opravdu vyšel.
Schloßstraße 5, 01067 Dresden, Německo

0 odpovědí na “Lindt – Drážďany”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: