IF Café

Francouzská elegance? Sladké dezerty na pohled i na chuť? Úžasně recepty neskutečně šikovné Ivety Fabešové? Milá a elegantní obsluha? IF Café je na mě taková má srdcová záležitost. Nejen pro všechna ta lákadla, která jsem právě vyjmenovala, ale hlavně pro příběh, který mě k této kavárně zavedl.

 
Když jsem byla ještě “mládě” a chodila na první stupeň gymnázia, začala jsem zkoušet péct. Vaření mě tehdy na rozdíl od dneška opravdu nebavilo, ale pečení? To jsem mohla dělat denně! Po několika katastrofických pokusech, jsem se rozhodla navštívit knihkupectví a pořídit si nějakou pořádnou knihu o pečení. Do ruky se mi dostala Ivetina kniha Sladká Francie a všechno to začalo… Pokaždé když mi bylo nanic nebo se mi něco nepodařilo, anebo jsem prostě neměla co na práci, jsem sáhla po Sladké Francii. Je to nejlepší terapie! Nenapadá mě snad jediný recept, který jsem z té knihy nevyzkoušela!
 
 
Teprve po několika letech jsem si uvědomila, že sice miluji Ivetiny recepty, zbožňuji její knihy, ale nikdy jsem neochutnala originál. A to jsem měla v plánu brzy napravit. Jednoho slunečného dne jsem se tedy vydala se svou kamarádkou na IP Pavlova směr IF Café. Už z dálky jsem přes sklo viděla všemožné barvy zářící z pultu se zákusky. Vstoupily jsme skleněnými dveřmi a pohltila nás světlá francouzská elegance. Ze stěn se na nás usmívaly kreslené obrázky dezertů, které zde mají – všechny byly detailně popsané, aby zákazník věděl, co si dává (mají to tak i jídelním lístku). Alespoň pět minut jsme stály u zákusků a nemohly se rozhodnout, který si dáme. 
 
A co se týká kávy, ta je také výborná! Ovšem je ještě lepší v kombinaci s jedním ze sladkých dortíků. A pokud nejste na sladké, co takhle croque monsieur nebo croque madame? Anebo si snad raději dáte rovnou snídani? Z jejich rozmanité nabídky si určitě vyberete.
 
 
A pokud chcete místo na večerní posezení, není problém. Dle mého názoru je ideální volbou prosecco a makronky. Ale milovníci vína si také přijdou na své – proč si k makronkám nedat sklenku?
 
 
Tak co zvítězí u Vás – káva a dortík, či víno? 
 
P.S.

 

Originálu se prostě nic nevyrovná! A co děláte vy, když je Vám nanic? Já třeba kromě pečení chodím na kávu – kavárenská atmosféra je léčivá. 
 
 
Belgická 30, 120 00 Praha 2, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: