?>

Café Jen

“Dám si jen kafe.” Tak to je přesně věta, kterou si v Café Jen rozhodně neřeknete. Stačí totiž aby jste sešli po dřevěných schodech před vitrínu s dezerty a mají vás v kapse (v tom nejlepším smyslu samozřejmě). Těm sladkým lákadlům se rozhodně nedá odolat a jak by se taky dalo říci “ne” domácímu Míšovi, bábovce, cheesecaku a tomu nejlepšímu mrkvovému dortu, jaký jsem kdy jedla? 


 
No a když už se konečně usadíte, po dlouhém rozhodování vyberete ten vhodný zákusek pro dnešní den, tak Vám slečny přinesou nabídku nápojů a jídla a vy jste tam, kde jste byli na začátku. Zjistíte totiž, že mají dopolední i odpolední menu jídel jako jsou míchaná vajíčka, dokonalý avokádový chléb, snídaně šampionů, vajíčková pomazánka nebo raději open face sandwich? A věřte mi, že to nakonec dopadne tak, že si dáte něco z jídelního lístku, zapijete to jednou z jejich výtečných domácích limonád a poté skončíte u jedné či dvou káv s tím vysněným dezertem, který Vám padl do oka už na začátku a ještě si budete plánovat, jestli sem po cestě do školy neskočíte zítra na snídani, nebo alespoň na kafe s sebou.
 
 
No a naprostou třešničkou na dortu (nebo perličkou či poslední kapkou dokonalosti) je jejich mimózový bar. No řekněte, není to opravdu stylové snídat mimózu? Anebo si ji snad dát jako večerní drink? 

 

Pokud jste tedy z Prahy 10 či z Prahy tímto směrem, rozhodně budete souhlasit s větou, kterou mi v Café Jen jednou řekl jeden velmi moudrý a kávově rozmazlený člověk: “Jen je prostě první pořádná kavárna směrem do centra.” Zkrátka otevírá z jedné strany Prahy pomyslnou bránu do světa výborné kávy.
 
 
Tak co, přesvědčila jsem Vás, aby jste ji navštívili?

 

P.S.

 

S tím mrkvovým dortem jsem to myslela doopravdy vážně! Takže si ho dejte a kafe k tomu, protože, jak pravil jeden z nápisů na tabuli u vstupu do Jena: “COFFEE… because adulting is hard”.
 
 
 

glyph-logo_May2016


Kodaňská 37, 101 00 Praha 10, Česká Republika

Kodaňská 553/37, 101 00 Praha, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: