Coffeeroom

“No a nepůjdeme nejdřív na snídani?”… Tak takhle začalo mé první seznámení s touto kouzelnou kavárnou. Už několikrát jsem z mnoha důvěryhodných kávomilských zdrojů slyšela doporučení, abych tuto kavárnu navštívila, ale teprve toho letního dne k tomu doopravdy došlo. 

 

Ještě rozespalé slunce nás dovedlo k tabuli s názvem Coffeeroom. Bylo to hotové hodování, myslím si, že pokud chce někdo na opravdu výbornou snídani v Praze, rozhodně by měl navštívit tohle útulné a zároveň života plné místečko, a ochutnat jeden z jejich mnoha obložených chlebů. Obsluha vám ráda poradí, pokud jste nerozhodní, anebo si můžete dát čerstvě upečený koláč či bábovku. A v létě dokonce můžete sedět venku, přímo na ulici, což celému zážitku, doprovázenému samozřejmě výbornou kávou, dodává zvláštní energickou náladu. Obzvlášť takhle po ránu, je kouzelné pozorovat probouzející se město, lidi směřující za povinnostmi anebo venčící své čtyřnohé miláčky a u toho usrkávat sem tam tu kávu, ukusovat obložený chléb plný vitamínů a dobrot a na závěr se zchladit čerstvým džusem.

 

Samozřejmě to nebyla má poslední návštěva, ať už jen na kávičku nebo i na něco sladkého. A pokud vás čeká opravdu dlouhý den, kdy musíte hodně používat mozkovnu anebo být ve střehu, tak jako já na šestihodinovém bloku přednášek onehdy na konci zimního semestru, není lepší zachránce a životabudič než jejich domácí granola s ovocem a samozřejmě pořádný šálek dobré kávy – já měla perníkové latté (skvěle v to prosincové ráno navodilo vánoční atmosféru). 

 

A když už jsem u těch Vánoc, nesmím se zapomenout podělit o sváteční naladění obsluhy a baristů, kteří nosili po celou dobu Vánoc ty správné kýčovité vánoční svetry. Za mě tedy velký palec nahoru!

 

Tak ať už budete pospíchat a chtít rychlou kávu s sebou a do ruky něco na zub, či si užít klidnou snídani, rozhodně zkuste Coffeeroom! 

P.S.
A rozhodně si dejte filtr!

glyph-logo_May2016

Korunní 74, Vinohrady, 101 00, Praha

Korunní 1208/74, 101 00 Praha 10, Czechia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: