Paralelní Polis – Bitcoin Coffee

Paralelní Polis… Opravdu skvělý koncept kavárny, kde se pořádají bleší trhy a platit se dá pouze v bitcoinech. Co jsou to bitcoiny? Inu… jediné, co jsem schopna Vám o tom říct je, že je to tzv. kryptoměna a v kavárně jsou automaty, kde si ji můžete pořídit. Nebudu zabíhat do detailů, protože takovým věcem opravdu nerozumím a hlavně – jsme tu přeci kvůli kávě.

 

Této kavárně bych oficiálně ráda předala cenu “cappuccino jako obláček”. Lepší popis totiž pro jejich kávu opravdu neexistuje. Když jsem poprvé smočila své rty v obsahu šálku, měla jsem pocit, že si lehám na ten nejjemnější obláček na nebi, který mě unáší a jemně kolébá ve vzduchu. Zážitek z této kávy je opravdu těžce sdělitelný, a tak Vám zkrátka doporučuji si ji tam zajít dát.
 
 
Prostor je z části originálně tvořený jakýmsi “krabicovým nábytkem” – tedy kusy nábytku jedinečně dotvořenými kartonem. Celý barový pult je pak stejný. Příjemné je, že je umístěn doprostřed celého prostoru a Vy si pak přijdete ještě víc součástí kávového rituálu. Na stolcích jsou uprostřed malé zapuštěné květináče se zelení, které opět staví speciálnost prostoru o kus výš.
 
Když pak k mé kávě na stolku přistál i naprosto fantastický cheesecake. Přiťapkala ke mě malá černá mopsí slečna. Původně jsem myslela, že ji přilákal můj dortík, ale ona si místo toho moc opravdu moc chtěla hrát se svým kusem provazu, který mi přinesla ukázat. No, odolali byste? Já tedy ne..
 
 
Můj doprovod zvolil V60 z kávy, jejíž výběr s baristkou pořádně pořešili. Nebyla bych to já, kdybych ji neochutnala a ačkoliv jsem byla téměř přehlcená obláčkovitostí svého cappuccina, musím uznat, že byla také výborná. Spíše svěží a energická, což má také něco do sebe.
 
 
Pokud máte žízeň a voda Vám přijde příliš fádní, zvolte jednu z Pragerových limonád. My si dali originál a moc nám chutnala.
 
 
A co, že jsem to zmiňovala na začátku? Ach ano, bleší trh. Je to jedna z mnoha originálních akcí, kterou Paralelní Polis pořádala a mě zaujala. Avšak pozor – počítejte s tím, že vše probíhá ve zmíněných bitcoinech! Jinak se samozřejmě můžete účastnit mnohých přednášek a zajímavých workshopů.
 
Tak co, půjdete navštívit poněkud jinou kavárnu?
 
P.S.

 

Pokud Vás zajímá o světě Bitcoinu něco navíc, podívejte se na jejich blog, na který se dostanete přes jejich stránky www.paralelnipolis.cz .

 

 
 
Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7, Česko
Dělnická 475/43, 170 00 Praha 7, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: