Cukrárna Alchymista

Tentokrát se podíváme do magického místa ideálního pro mlsné jazýčky, které k výborné kávě rádi i něco sladkého. Necháme se okouzlit jeho šarmem a tajemnou přitažlivostí, které jde jen těžko odolat. Za zpěvu malých ptáčků pod oknem si vychutnáme lahodný kofeinový nápoj a pak možná pročistíme své myšlenky v rozkvetlé zahradě. Vítejte v Cukrárně Alchymista.

 

Za až téměř magickým pultem s dorty a dobrotami se skrývá útočiště plné starých židlí, stolků a křesel s kouzelně “zašlým” čalouněním, doplněné o krásná světla, tapety a malé doplňky. Když se rozhlédnete kolem sebe a přečtete si nabídku nápojů v lístku, ani Vás nepřekvapí, že si můžete dát zázračné lektvary jako je ametyst, růženín, topaz či ledová zimní královna. Kdo ví, třeba jsou opravdu blahodárné…
 
 
Dalším skvělým nápojem pro podporu zdraví je Better Cool latté – tedy prošejkované double espresso s vanilkou, ořechovým bezmlékem, mletými arašídy a ledem. Je to vážně skvělá “nakopávačka”, po které budete mít energie na rozdávání.
 
 
A pokud byste stejně radši zůstali u klasické (avšak samozřejmě domácí) limonády, nemusíte se bát. I tu Vám tady s troškou magie udělají. Třeba malinovo-zázvorovou?
 
 
Za jejich dorty se musí určitě skrývat nějaká stará alchymie, protože jinak si nedokážu logicky vysvětlit, jak je možné, aby byly tak dobré. Už jen od pohledu vypadají perfektně a věřte mi, že byste nejradši ochutnali úplně všechny. Ovšem mým naprostým favoritem je jejich dýňový – opravdu jsem nikdy tak výborný neměla. Název kavárny je tedy opravdu trefný – přeměna obyčejných ingrediencí v jejich dorty je opravdu stejný zázrak, kterého se kdysi snažili docílit alchymisté při přeměně vody ve zlato.
 
 
Dlouho jsem přemýšlela, jestli si dám cappuccino, anebo filtrovanou kávu. Nakonec zvítězilo cappuccino. Rozhodla jsem se, že i přes chladné podzimní počasí vyrazím se svým šálkem kávy na procházku po schované alchymistické zahrádce. Člověk si tu tak krásně odpočine, až skoro zapomene, že je v Praze. 
 
 
Jinak káva mi moc chutnala a ve spojení s atmosférou celého místa byla dokonalým osvěžením a pohlazením na duši.
 
Příště vyrážím na filtr a dortík! Tak kdo ví, třeba se tam potkáme. 
 
P.S.
Asi nikdy v životě jsem tolikrát nepoužila slovo alchymie a slova od ní odvozená.
 

glyph-logo_May2016

 

 
Jana Zajíce 975/7, 170 00 Praha 7, Česko
 
Jana Zajíce 975/7, 170 00 Praha 7, Česko

2 odpovědi na “Cukrárna Alchymista”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: