Pannyruty slaví třetí narozeniny!

Dnešní malé povídání bude mnohem víc o čokoládě než kávě. Minulý pátek jsem totiž měla zpříjemněný narozeninovou oslavou, které opravdu nechyběly koule – třetí narozeniny totiž slavila čokokuličkárna Pannyruty ve Vršovicích.

Čokoládová vůně spolu s občasným boucháním lahví prosecca se linuly snad celou Minskou ulicí a u vchodu do cukrářství Pannyruty svítil růžový balónek ve tvaru trojky. Uvnitř pak za proskleným pultem vznikala jedna čokoládová kulička za druhou a probíhalo poslední dolaďování narozeninového dortu. Všechno to doplňovaly úsměvy, radost, hudba, káva od La Bohéme Café a spousta balónků.

Ale co je vlastně Pannyruty?

Možná už jste o neodolatelných malých kulatých dortících slyšeli a ochutnali je, ale pokud ne, doporučuji to velmi rychle změnit (ovšem varuji vás, jak si je jednou dáte, nepůjde přestat). Já jsem poprvé ochutnala tři kuličky vlastně náhodou v době, kdy ještě Pannyruty nemělo ve Vršovicích své stálé místo. Bylo to tehdy v Prosekárně a moc milá a příjemná osůbka nám nabídla ke sklence pro radost tři čokoládové kuličky. Zamilovala jsem se do nich na první ochutnání. Ta milá osůbka byla Kateřina Antošová, která je duší a zakladatelkou celého Pannyruty. Tehdy nám také prozradila, že chystá otevřít malý obchůdek, ve kterém tyhle neodolatelné dobroty bude prodávat. A tak se taky stalo. Cukrářský ateliér ji rozkvetl pod rukama a dělá radost nespočtu lidem. Vzniklo tak místo, kde kromě kuliček vznikají i nádherné dorty na zakázku a sladkosti na oslavy všeho druhu, pořádají se různé kulinářské kurzy a pořídit si můžete i třeba zástěry na pečení. Fantazii se meze nekladou a u Pannyruty to platí dvojnásob.

Rozhodnout se mezi kuličkami, které jsem na oslavě ochutnala a vybrat mezi nimi tu nejlepší, je téměř nemožné. Když jsem kousla do první, říkala jsem si, že to je ta nejlahodnější ze všech, ale po chvíli jsem měla u druhé úplně stejný pocit… Když bych se ale skutečně přemohla, tak jsem nejunešenější byla ze tří – borůvkové, pistáciové a kuličky, která chutnala jako mnohem lepší a poctivější lískooříšková náplň v kinder bueno.

Všimla jsem si, že se ve vitrínce, která byla v ten den zavalena kyticemi, pyšní sklenice s domácím slaným karamelem, který v roce 2019 vyhrál v Anglii prestižní ocenění v soutěži Great Taste. A vedle něj byl dokonce slaný karamel s čokoládou.

Kromě narozenin si však oslavu vyžádala i další novinka – Kateřina už na to není sama a Pannyruty tvoří trojčlenný tým. A já jim z celého srdce přeji, ať se jim daří! Už se těším, až se k nim vydám brzy znovu, abych po malé ochutnávce pořádně nasála veškerou atmosféru místa a dala si šálek kávy samozřejmě s alespoň jednou čokoládovou kuličkou.

Takže až budete mít chuť na sladké, kávu či prosecco a jste vybíraví, Pannyruty vás určitě nezklame.

P.S.
A pokud se vám stýská po Café a gramofon, možná že vás nepotěší při návštěvě jen ty fantastické čokoládové kuličky… 🙂

Minská 775/4, 10100 Praha 10 – Vršovice, Česká republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: