?>

Kavárna ve Skautském institutu

Tohle povídání potěší především skauty a skautky, ale na své si přijdou i “prostí” kávomilové. Povyprávím Vám o mé návštěvě ve Skautském institutu, ze které se k mému překvapení vyklubalo posezení nad skvělou kávou z pražírny Coffee Source. Mohu tedy začít?

 

V rámci výstavy s názvem Příběhy bláznovství probíhal i workshop duševní zdravovědy vedený mladou neziskovou organizací Nevypusť duši. Díky tomu jsem se do institutu vydala, tehdy ještě nevědíc, že budu mile překvapena. Vystoupala jsem po schodech nahoru a po mé levé ruce jsem si všimla vchodu do malé kavárny. Byla mi pěkná zima, a tak jsem se rozhodla zahřát něčím teplým. Zahřálo mě už samotné prostředí – útulný prostor plný usměvavých lidí. Když jsem se postavila k pultu a začala si prohlížet nabídku pití, všimla jsem si pro mě naprosto zásadní věci – ten den měli dýňovou limonádu. Jakožto naprostý milovník dýní, jsem si ji okamžitě objednala. K tomu jsem přidala ještě cappuccino a spokojeně si prohlížela švitořivý život kolem mě.
 
 
Se svými nápoji jsem pak prošla do zadní místnosti, a posadila se kousek od piana a s voňavou kávou v promrzlých rukách pozorovala stará a velká okna, za kterými už bylo šero a zima. Káva byla lahodná. Úplně mi zlepšila den.
 
 
No a ta limonáda? Pro dýňomila splněný sen. Výrazná chuť dýně a skořice jsou ideálním podzimním pitím – anebo… celoročním?
 
 
Avšak pokud nemáte v lásce takto “netradiční” příchutě, zvolte klasiku, která nikdy nezklame – malinovou limonádu.
 
Dát si můžete i něco na zub. Hermelín, topinku anebo něco sladkého – tak různě? Určitě si vyberete a zaženete malý hlad nebo chuť.
 
Pokud tedy vyrazíte na nějakou výstavu, přednášku, film či jinou událost do Skautského institutu, nesmíte si zapomenout dát kávu!
 
P.S.

 

Mají nádherné sezení na balkoně na pavlači, kde se Vám bude káva pít ještě příjemněji.
 
 
Staroměstské nám. 4/1, 110 00 Praha-Staré Město, Česko
Staroměstské nám. 4/1, 110 00 Praha-Staré Město, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: