Kavárna Místo

“Napadá tě nějaký místo, kde bysme si dali kafe?” “Místo?” “Jo, nějaký pěkný, kde jsme ještě nebyli..” “Místo!” Tak jsme vyrazili do kavárny Místo.

 
Přivítal nás doslova majestátní vstup – když vcházíte do této kavárny, rozprostřou se před Vámi schody, po kterých vystoupáte přímo k baru s velkým kávovarem a s ještě větší nabídkou dortíků, cupcaků, koláčků, košíčků, věnečků a já už ani nevím, čeho všeho. Strávili jsme značnou chvíli obdivováním a rozhodováním se, co si k té vytoužené kávě dáme na zub.
 
 
Posadili jsme se na křesla k malému stolku, u elegantního pána jsme si objednali a začali si všímat detailů tohoto Místa. Je to velký a vzdušný prostor olemovaný obrovskými okny, které tomu všemu dodávají pořádnou dávku světla. Kavárna je tvarem do L a my seděli v té delší čárce. Úplně na konci je velká zeď s hromadou obrázků drobných věcí a vychytávek. “Tak co všechno z toho máš v kabelce?” “No… tohle tam mám, tohle taky, tohle taky..támhle to taky-“ “Počkej, počkej, počkej. Tak jinak, co tam nemáš?” “Hmm….” Po dlouhé pauze jsem přišla asi na tři věci.
 
Když jsme se pak přestali zaobírat zdí, všimla jsem si židlí u stolů – konkrétně jejich nožiček. Ze čtyř měla vždy jedna pastelovou barvu na rozdíl od zbylých tří dřevěných. Milý a nevinný detail moderního a čistého prostoru, který bystrým očím připomene, že jsou na originálním místě. Elegance a přesto volnost a nápaditost.
 
Po chvíli nám na stůl začali nosit dobroty. Jako první se nám na stole objevilo espresso macchiato a věneček s pomerančovou limonádou. U věnečku se musím na chvíli zastavit, protože byl naprosto dokonalý. Pro milovníka arašídového másla a sladkého je to naprostý ráj, pokud se v Místě vyskytnete a budou tuhle dobrůtku mít, rozhodně si ji dejte! S jemně hořkým nádechem kávy je to naprostá lahoda!
 
 
Když se nám už z věnečku začaly dělat boule za ušima, přinesli nám limonádu a filtrovanou kávu. Káva byla výborná – jemná s mírným ocáskem na konci, který ji dodával osobitost. Limonáda byla tentokrát grepová a já ji nemohu nic vytknout!
 
 
Při odchodu jsme se ještě zastavili u dortíků a já nemohla spustit oči z čokoládového cupkaku, který doslova křičel: “Tak dej si mě ještě!” No hádejte, jak to dopadlo?
 

 

P.S.
Mají i obědové menu!
 

 

 

 
Bubenečská 12, 160 00 Praha-Praha 6, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: