?>

Headshot Coffee ve Františkánské zahradě

Františkánská zahrada v centru Prahy je krásným místem sama o sobě. Zelená a klidná oáza ukrytá před ruchem a chaosem za jejími zdmi. Nenapadlo mě, jak by mohla být ještě víc okouzlující… Ale pak jsem konečně navštívila Headshot Coffee, které se u ní ukrývá.

Sednout si ven v teplých letních dnech se sklenicí jejich výborného cold brew s limetkou je naprosto bezkonkurenční způsob, jak si užít volnou chvilku. Pohled do zelené zahrady před vámi a vědomí příjemné kavárny za vašimi zády má přímo blahodárný účinek na lidskou duši. No a to nemluvím o tom, že jejich káva je opravdu skvělá a potěší i ty nejzmlsanější jazýčky.

Krásné je ale i prostrědí kavárny uvnitř. Kromě čistého designu dřevěného barového pultu, modrých zdí, které vytváří skvělý kontrast se žlutými židlemi, stylově umístěnou červenou barvou a kulatými „otvory“ na zdech a skle se o skvělou atmosféru postará i milá obsluha, která vám s radostí poradí ve výběru.

„Tak co si dáme?“ Přiblížily jsme se s mou spolukávomilkou k vitrínce se zákusky, u které jsme strávili pěknou chvilku… „Já se vůbec nemůžu rozhodnout, všechno je hrozně pěkný.“ „Tak ten bezlepkový s mascarpone?“ „Anebo mají cheesecake s maracujou.“ Kdo mě zná, tak ví, že maracuju miluji, takže jak to asi dopadlo? (A navíc, byl to poslední kousek, tak by mu tam samotnému bylo určitě smutno…)

K tomu jemnému dortíku jsme si daly ještě napůl borůvkovou limonádu. Pozorovala jsem, jak si bublinky pohrávají s bobulkami ve sklenici a užívala si tu pohodu. Úplně jsem zapoměla na všechny ty povinnosti, které mě v tom reálném světě ten den ještě čekaly…

Moc nám chutnalo i jejich espresso s tonicem. Příjemně ovocná káva ve spojení s pikantním tonicem byly příjemným osvěžením. (Pokud si dobře pamatuji, byla to Keňa.)

Headshot Coffee je kávové krásno u zeleného krásna. Už se těším, až si skočím pro šálek teplé kávy (třeba toho jejich skvělého cappuccina) a budu pozorovat podzimní padající listí, anebo si o něj zahřeji ruce promrzlé mrazem po útoku sněhových vloček.

Znáte Headshot Coffee? Pokud ano, zapůsobilo na vás stejně jako na mě? 🙂

P.S.

A pozor pozor, tohle je jejich druhá pobočka, mají ještě jednu v Jungmannově ulici.

glyph-logo_May2016

Palackého 720/5, 11000, Praha, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: