?>

Dos Mundos – Letná

Když jsem se pomalým krokem blížila ke kavárně Dos Mundos, už z dálky jsem si všimla originálního sezení hned vedle vstupních dveří. Během slunečních dnů dodá velké okno, za kterým se dvě hravé houpačky ukrývají, spoustu světla a člověk tak má pocit jako by seděl venku. A ruku na srdce, kdo by odolal vychutnání si svého šálku kávy na sezení, které ho vrátí do dětských let?Houpačky (které se ukrývají i v zadní části kavárny) nejsou ale tím jediným, co je na pojetí kavárny originální. Tak třeba speciálně vyráběné stoly, na kterých jsou vyryté obrysy zemí, odkud se dováží káva. Nebo zajímavě graficky zpracovaná zeď za mohutným barovým pultem. Vše je doplněno červenými detaily, které každičký kus kavárny oživují a dodávají tak ještě větší porci energie. Všechno je teplé, světlé a čisté.

Posadila jsem se k jednomu z dřevěných stolů s normálním sezením (houpačky byly bohužel plné, ale alespoň mám důvod se brzy vrátit). Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla pro flat white. Moc mi chutnalo, bylo příjemně vyvážené a ty dva shoty jsem opravdu ocenila.

Ochutnala jsem samozřejmé také filtrovanou kávu. Ovocná a voňavá Rwanda se skvěle hodila ke krásnému jarnímu počasí, které panovalo venku.

Co se týče nějakého toho osvěžení do teplých dnů, můžete si vybrat mezi limonádami v lahvičce, anebo domácími. Obě byly moc dobré, ale ta domácí s čerstvými jahodami u mě vedla.

Samozřejmě si můžete dát i něco na zub. Mají různá malá jídla, polévky a samozřejmě i sladké. 🙂

Rozhodně tuhle designově svěží kavárnu navštivte, pokud už jste tak neučinili. Stojí za to!

A moc pěkná je také Dos Mundos pražírna na Vinohradech, kde vám o kávě poví víc a můžete si vybrat z velkého množství a vychutnat si šálek na místě, anebo si koupit kávu ideální přímo pro vás domů.

P.S.

Název „Dos Mundos“ znamená španělsky dva světy. Je to proto, že v pražírně se potkává svět zelené kávy se světem té již upražené. A proč španělsky? Protože v mnoha zemích, odkud se káva dováží je to hlavní jazyk.

glyph-logo_May2016

Milady Horákové 38, Praha 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: