Monkey Coffee House

Sleduji tuhle kavárnu na instagramu už nějaký ten pátek a vždy slintám nad jejich příspěvky od cappuccin, přes filtry, limonády, drinky a všemožné zákusky. Nějak jsem si vytvořila imaginární představu, jak asi okolí kavárny vypadá. No, a rozhodně ne tak, jak jsem zjistila nedávno.Dostala jsem se do nového sídliště ve Vysočanech, kam mi zprvu kavárna vůbec neseděla. Pak jsem si ale uvědomila, že je to vlastně úplně geniální. Na takových místech moc kavárny s výběrovou kávou nevídám (pokud nějakou znáte, určitě mi dejte vědět, abych se tam mohla podívat 🙂 ), ale to přeci neznamená, že by se tu nemohla objevit. Obyvatelé nových bytů tak nemusí nikam daleko. Jak mě by se líbilo mít skvělou kavárnu hned pod domovem!

Ale konečně ke kavárně. Má krásná velká okna, což příjemně zapadá do okolí a navíc je uvnitř příjemně světlo. Před vchodem mě přivítala vyvýšená zahrádka s milým sezením. Ten den svítilo sluníčko, a tak jsem pochopitelně skončila tam.

Za mohutným barovým pultem s kávovarem je zeď, na které je napsaná nabídka nápojů. Kromě známých nápojů jako je cappuccino, flat white či espresso si můžete dát třeba Raf, což je nápoj z espressa, smetany a vanilkového cukru. Vznikl v Moskvě v kavárně Coffee Bean jako speciální nápoj pro jednoho z častých hostů. V Monkey Coffee House si ho můžete dát jak vanilkový, tak citrónový či s kořením. (A pokud byste chtěli porovnat raf odtud s nějakým jiným, můžete zkusit třeba DoubleB.)

Krásné počasí toho dne si z mé strany vyžádalo cold brew. Dala bych jim za něj jedničku s hvězdičkou, protože bylo výborné. Chladný kávový nápoj s nádechem kakaa. No, kdo by neodolal?

Další jedničku s hvězdičkou si zaslouží jejich filtrovaná káva. Už když jsem viděla černé kávové balíčky s logem kavárny na barovém pultu, věděla jsem, že to je dobré znamení. Ovšem ta chuť byla snad ještě lepší, než jsem si představovala.

Kávové opojení pak do dokonalosti dovedl arašídový cookie, který nám doporučil milý barista.

Co se mi moc líbilo byl ten klid. Výhoda takovéhleho umístění kavárny je, že kolem není moc hluk a tolik lidí. Není třeba nikam spěchat, nad kávou si můžete vysedávat jak dlouho se Vám zachce.

A když už jsem u toho vysedávání, to by kromě kávy mohlo být také příjemné se skleničkou prosecca anebo s jedním z jejich koktejlů. Tak třeba cuba libre?

Určitě kavárnu navštivte, když se ve Vysočanech ocitnete, jejich káva za to stojí.

P.S.

Ten den, ale je pravda, že to byl víkend, neměli alternativu mléka, takže pro ty, kteří kravského mléko z jakéhokoli důvodu nepijí je to asi dobrá informace.

glyph-logo_May2016

Pod Harfou 995/23, Vysočany, Praha, Česká Republika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: