?>

Café 1920 – Mladá Boleslav „In Memoriam“

Ráda bych se s Vámi podělila o milou kavárnu z Mladé Boleslavi, bohužel už může být pouze v našich vzpomínkách, avšak i tak si zaslouží, aby se na ni nezapomnělo.

 

Poprvé jsem kavárnu navštívila v zimě. Byla jsem promrzlá na kost, nebe bylo zatažené a počasí ponuré. O to příjemnější bylo posezení v útulném a teplém místě provoněném čerstvou kávou z pražírny Doubleshot (občas mají i kávy z jiných pražíren). Převážně dřevěný interiér doplněný polštářky teplých barev vytváří dojem, jako byste byli doma. Krásným kontrastem veškerému dřevěnému nábytku je plechový bar, za kterým stojí milá baristka a s radostí Vám vykouzlí nějaký nápoj na zahřátí – což jsem tehdy opravdu potřebovala.
 
Když jsem si já i všichni mí spoluzmrzlíci objednali, zahleděla jsem se na vitrínu s dortíky. Měli spoustu krásných raw dezertů a cheesecaků a já se vůbec nemohla rozhodnout, jaký ochutnat dříve. Nakonec zvítězil čokoládový. Byl lahodný, skoro jsem si říkala, jestli si nedám ještě jeden.
 
 
A káva? Co musím opravdu moc pochválit je V60. Tak jemnou a příjemnou kávu jsem dlouho neměla. Měla výraznou chuť, ale na jazyku se doslova rozplývala.
 
 
Jelikož nás ale bylo více, samozřejmě jsem ochutnala kávu i od ostatních. Café latté v tehdejším zimním počasí krásně zahřálo a jak se z něj jemně kouřilo, bylo to téměř hypnotizující. No a pro ty, kteří milují malé energetické espresso mohu říct, že tomu z Café 1920 také nebylo co vytknout.
 
 
Další návštěva kavárny se odehrála již v létě. Bylo krásné a příjemné počasí. Posadili jsme se na stejné místo jako tehdy a opět před námi stálo těžké rozhodnutí – jaký dort si dáme? Zvítězil makový cheesecake a jahodový raw dort, o kterém si myslím, že byl z kešu oříšků. Mňam mňam. 
 
 
 
Jak jste si u mě už mohli všimnout, ujíždím na ledové kávě. No a jelikož bylo léto v plném proudu, nemohla jsem si dát nic jiného než ledové latté. Nezklamalo. Miluji, jak umí člověka krásně osvěžit a přitom mu dodá sílu na dalších pár hodin. 
 
Obě mé návštěvy této kavárny byly nádherné. Seděla jsem a prohlížela si vše kolem sebe. V pozadí hrála milá kavárenská hudba, za barovým pultem se děly stále nějaké zázraky a všude to vonělo… 
 
Rozhodně to byla kavárna s osobností a vždy zůstane v mém srdci. 
 
 
P.S.
Avšak jejich úžasné dezerty si můžete i nadále objednávat a vyzvednout si je v kavárně Nejen kafe.
 

Železná 157, 293 01 Mladá Boleslav, Česko

Železná 157, 293 01 Mladá Boleslav, Česko

0 odpovědí na “Café 1920 – Mladá Boleslav „In Memoriam“”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: