Až na půdu – Písek

Vystoupala jsem po schodech nahoru a ocitla se v místnosti s barovým pultem, za kterým se skrýval mimojiné i kávovar.  Prohlížela jsem si všechno kolem a nasávala atmosféru jednoduchého a čistého designu. Všechno na mě působilo tak jasně a něžně, že jsem ihned věděla, že se mi tady bude líbit.

Mohla jsem si vybrat mezi zahradou anebo pár schody ještě výš. Zvítězila druhá možnost, a tak jsem vystoupala až nahoru (na půdu?) a objevila tam krásnou malou místnost s jednoduchým vybavením, které ale i přes to působilo útulně. Z otevřeného okna přímo naproti vstupu se linulo líné letní světlo a svými paprsky se proplétalo mezi bílými židlemi.

Když jsem se posadila, všimla jsem si křišťálového lustru nad kulatým stolem u schodů, který na zdi tvořil překrásné obrazce. Když si celé místo projdete, narazíte na spoustu takových drobných detailů, které dodávají kavárně šmrnc. Na stole se pak objevil lístek a já v něm začala pomalu prolistovávat.

Koukala jsem na všechny ty dobroty a začalo mě mrzet, že jsem snídala, a že vlastně vůbec jsem kdy jedla, protože bych ideálně chtěla ochutnat úplně všechno, co nabízejí a v tom nejlepším případě to ještě zapít všemi zajímavými nápoji, které kromě kávy mají.

Všimla jsem si bezedného hrnku filtrované kávy v nabídce brunche a najednou mě napadlo, že je to perfektní způsob, kterým bych vám přiblížila můj dojem z tohohle příjemného místa. Vydrželi byste tu sedět hodiny. Je tu klid, ať už v téhle příjemné malé místnůstce, anebo na krásné zelené zahradě. Vzala bych si knížku, popíjela kávu a jen si užívala té pohody.

Po chvíli se znovu objevila nesmírně milá obsluha a zeptala se, co bychom si já a můj spolukávopovaleč dali. Původně jsem měla v plánu si dát jen kávu, ale nějaká vyšší síla se rozhodla, že zrovna tento týden bude v kavárně italský brunch. Miluju italské jídlo, a tak jsme si dali nejprve rajčatovou polévku a tagliatelle.

DSC_0027

DSC_0030

Jídlo bylo skvělé, čerstvé, lehké a za mě mu opravdu nebylo co vytknout. Žízeň jsme zahnali skvělými limonádami – okurkovou a zázvorovou a spokojeně jsme se vrhli na výběr kávy.

DSC_0015

Dlouho jsem váhala nad filtrovanou, ale nějak zvítězilo cappuccino. Když jsem ho v tom tichém a klidném místě hledíc na okno popíjela, představovala jsem si, že je tohle můj tajný pokoj, kam chodím čerpat inspiraci anebo psát či malovat.

DSC_0034

Co vám ale doporučuji v letních měsících je jejich ledová filtrovaná káva s pomerančem. Upřímně se přiznám, že mi to přišlo zajímavé, ale nějak jsem si to k té kávě neuměla představit. Ochutnání mě ale přesvědčilo v opak – je to opravdu skvělé kávové osvěžení.

DSC_0042

Dokážu si představit, že bych Až na půdu šla na línou dlouhou snídani se spoustou a spoustou filtrované kávy, nebo si dala výborný oběd anebo si večer poseděla nad vínem či točeným pivem s přáteli. Až na půdu má mnoho tváří…

Vzpoměla jsem si, jak jsem jako malá chodila na chalupě tajně až na půdu, abych našla nějaké zapomenuté poklady a jak se vždy v knihách nebo filmech na půdě objeví nějaké velké tajemství nebo něco kouzelného… Možná proto je kavárna s takovým místem tak okouzlující?

P.S.

Pokud se v kavárně ocitnete, rozhodně si prohlédněte jejich krásně zpracovaný barový pult. Na podobný jsem zatím nikde nenarazila.

glyph-logo_May2016

26068590_324945754579967_8341492668324380672_n

Jungmannova 34/11, Písek, Jihočeský Kraj, Czech Republic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: