Coffeeholic

Párkrát do měsíce se mi během dne úplně náhodně změní plány a já pak dělám naprosto jiné věci, než jsem si původně vymyslela. Co na tom ale mám ráda je fakt, že tyhle náhlé změny vedou většinou k těm nejpříjemnějším momentům. Díky takové situaci jsem se konečně podívala do kavárny Coffeeholic.

Napsala mi totiž kamarádka, že jde na pohovor nedaleko Jiřího z Poděbrad, kam jsem měla čirou náhodou také namířeno. Sešly jsme se a z původně krátké kávy se stalo kofeinové odpoledne hned v několika kouzelných místech v Praze.

„Tak kam půjdem?“ „Já nevím, znáš mě, jsem nerozhodná…“ Ačkoliv bylo léto, foukal chladný vzduch a obloha byla zatažená. „Chtělo by se to někde ohřát…“ Navrhla jsem. „Co zkusit tu novou vietnamskou kavárnu, co nevím kde je.“ Po chvíli zkoumání instagramu jsme se dopídili k adrese a šly směrem k Žižkovské věži.

Po chvíli se před námi objevil velký nápis COFFEEHOLIC a prosklená okna, za kterými se skrývalo příjemné teplé světlo. Dřevěný nábytek a podlaha doplněné o cihlové zdi působí útulně a příjemně. My měly tu útulnost ještě umocněnou deštěm, který se venku spustil. Připadala jsem si tam opravdu schovaná a v bezpečí.

Když jsem se pak posadila, začala jsem si lépe prohlížet detaily, které spolu tvořily příjemný celek. Coffeeholic není ani moc strohý, ale ani přeplácaný. Je zkrátka tak akorát.

A s čím je potřeba počítat je způsob objednávání, musíte si objednat vše na baru.

Ačkoliv jsem dlouho váhala, že si dám vietnamskou kávu (překapávaná káva s trochou kondenzovaného mléka vespod), nakonec zvítězilo mé milované cappuccino. Kávu mají od La Bohéme Café a umí ji udělat opravdu skvěle.

IMG_1496

Pokud jste ovšem milovníky čajů, moc vás tu potěší. Mají široký výběr, ve kterém si to své určitě najdete.

Má kamarádka si dala passion fruit limonádu a vypadla velmi spokojeně.

IMG_1489

Co mě opravdu lákalo je nabídka snídaní. Tak třeba coconut cold porridge (studená kokosová ovesná kaše) je na 100 procent na mém seznamu jídel, co si v nejbližší době musím dát. Samozřejmě mají také slané dobroty.

Při tom dlouhém a uspokojivém vysedávání nad výbornou kávou mi docela vyhládlo. Našteští Coffeeholic nabízí také obědy. Ochutnala jsem tedy jejich salát s mangem a krevetami. Je to moc dobrý lehký oběd, který dělají i ve vegetariánské verzi. Vše samozřejmě připravují čerstvé.

IMG_1502 2

U cihlové zdi, před kterou jsme seděli, bych asi vydržela hodiny a hodiny. Je to zkrátka klidné místo, kde čas neplyne tak hekticky jako v blízkém okolí.

Určitě stojí za navštívení! Anebo jste v Coffeeholic už byli?

P.S.

Vlastně je to místo stylem docela podobné Cafefinu, možná je to tím, že je to také vietnamská kavárna. Velké plus ale je, že vždy najdete místo a kavárna není stále tak plná.

glyph-logo_May2016

Ondříčkova 20, 13000, Praha, Česko

2 odpovědi na “Coffeeholic”

  1. V Coffeeholic jsem byla poprvé minulý týden. Kavárna se mi opravdu moc líbila, za barem byl ohromný sympaťák a kafe mi také moc chutnalo. Jediné, za co bych strhla body jsou toalety. Nesvítilo světlo, dveře nešly dovřít a úplně čisto tam také nebylo. Z toho jsem byla hodně zklamaná, protože mi to zkazilo jinak skvělý dojem z kavárny.

    1. No, to je pravda. Já jsem tam na toaletě nikdy nebyla, ale teď (je to asi týden) jsem je navstivila no a je to trosku punk 😬

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: