Republica Coffee – Karlovy Vary

Nedávno byl v Karlových Varech 52. filmový festival. Nikdy jsem před tím na žádném z předešlých nebyla, a tak jsem se rozhodla to změnit. Ale o tom Vám dnes povídat nebudu, chtěla bych říct pár slov o kavárně Republica Coffee, která, jak jsem zmínila v článku o její pražské pobočce, je nejlepší kavárnou v Karlových Varech.

 

Když jsme první festivalové ráno vstoupili do kavárny, nestačila jsem se divit. Před barovým pultem bylo doslova narváno. Všichni se na sebe usmívali a prosili o svou kávu. “Slečno, máme další bar i na zahradě.” Upozornil mě barista, a tak jsme se tam vydali.
 
“My bychom si dali jedno capuccino a americano, prosím.” “Dejte si batch brew, to máte lepší.” “A tak jo.” “Jo a ještě tady tenhle croissant.” 
 
 
Posadili jsme se k rohovému stolku na malé zahrádce, kde se to hemžilo filmovými a kákovými nadšenci. Nasávala jsem atmosféru, která mi dodala energii snad větší, než samotná káva. “Ten filtr je naprosto dokonalej!” Byl jemný, svěží a přesně tak, jak bych si představovala kávu hodnou červeného koberce. Ovšem aby nezůstalo capuccino ve stínu hvězdy sobotního rána, musím i jej ocenit. Bylo výborné.
 
 
Měla jsem chuť na limonádu, a tak jsem se rozhodla si objednat jednu domácí. barista mi ovšem poradil, ať si dám raději za studena připravovaný 100% džus. Bylo to jako kdybych si dala pomeranč s benefitem toho, že nemusím kousat.
 
 
A víte, co je ještě lepší než croissant? Croissant plněný nutellou! Jestli je budou v Republice mít, až se tam jednou vydáte, rozhodně jeden ochutnejte. Stojí to za to. A pokud nemáte v lásce nutellu, můžete si ho dát s marmeládou.
 
 
A pokud byste nechtěli sedět venku, vydejte se po schodech vedle baru nahoru do vyšších sfér. Přivítá Vás příjemná místnost s křesly a stolečky. Na cihličkových zdech visí obrazy a velká bílá okna osvětlují tu krásu. A co si k tomu milému posezení dát třeba espresso? My si ho sice vychutnali venku, ale dokážu si představit, že v jednom z těch pohodlných křesel bude chutnat ještě lépe.
 
 
Musím zkrátka uznat, že v téhle kavárně vědí, jak na to. Zprvu jsem byla trošku zklamaná, že si nesednu uvnitř a neužiji si tu pořádnou kavárenskopovalečskou atmosféru, ale duch celého místa byl natolik silný, že i ty kelímky na kávu měly nakonec něco do sebe.
 
A co vy? Byli jste už v Karlových Varech na kávě?
 
P.S.

 

Taky jsem kávový fanatik!

 

 
T. G. Masaryka 894/28, 360 01 Karlovy Vary, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: