Original Coffee

Cestou z Dyzajn marketu, na kterém jsem promzla a promokla na kost (ale kdo by si ho nechal ujít?), jsem opravdu potřebovala nějaké útulné a především TEPLÉ místo. “No, už jsem párkrát slyšela o jedný kavárně v Betlémský, nepůjdeme tam?” Šli jsme. A můj orientační smysl opět zabodoval – s hrdostí a stoprocentní jistotou jsem tvrdila, že cesta ke kavárně je na úplně opačnou stranu. 


Když se před mýma očima objevil červený nápis Original Coffee, spadl mi kámen ze srdce. Našla jsem to! Vstoupili jsme a první věc, která mě zaujala, byl dřevěný bar. Vepředu je ozdobený kousky čistého dřeva s ostrými hranami. Ta druhá věc bylo to, co se vystavovalo naproti němu ve vitríně – dortíky! No a uhodnete, jaká byla ta třetí? Správně, nabídka s kávou. Když už jsme se na výčet všech těch dobrot na tabuli dívali až moc dlouho, usměvavý barista nám řekl, ať se klidně posadíme a on nám přinese menu.
 
Když jsme vstoupili do části se stoly, můj pohled padl na zeď plnou malých fotek z instagramu originálně zavěšených na provázcích. Bylo jich opravdu hodně a my jsme si sedli přímo pod ně k velkému bílému oknu. Připadala jsem si jak schovaná, když jsem za oknem pozorovala mrholící déšť. Celý ten pocit bezpečí o to víc umocňovalo topení, které mě pod oknem hřálo. 
 
 
Když jsme si objednali, začala jsem si pořádně prohlížet interiér. Je jednoduchý a čistý, kromě “fotozdi” je přímo naproti ní namalovaná na zdi kočka s pěti packami (že by byl autor příznivcem hinduismu?) a v jedné z nich červený hrneček s kávou. Když mluvím o té červené, je nutné zmínit, že je to zde dominantní barva. zaujalo mě, že celý interiér včetně doplňků jako jsou hrnky na kávu, je laděný do této barvy. A přesto nepůsobí nijak “agresivně”, ba naopak.
 
 
“Tohle je prostě výborná zašívárna.” Poznamenali jsme. Je to asi nejvýstižnější popis celého místa. Je to kavárna, kam utečete, když chcete trošku klidu, nebo na chvíli “nebýt”. Jako by se čas zastavil ve chvíli, kdy vkročíte dovnitř a opět plynul teprve, když vylezete ven na ulici. Přemýšleli jsme, čím asi prostor dřív byl? Uprostřed první místnosti jsou totiž tři schody vedoucí k bílým dveřím do další místnosti, která je z části i chodba. Ve mě to osobně vyvolává dojem starého bytu předělaného na kavárnu. Přišla jsem si proto jak na návštěvě u starého známého, který umí dělat výbornou kávu.
 
 
Nad šálkem cappucina a filtru se strhla debata: “No, já prostě mlíko v kafi nemusím, přijde mi to jako zbytečnost.” “No, je pravda, že já mám chuťově filtr asi radši, ale přijde mi mnohem silnější, a tak jsem pak vždycky přeenergizovaná a rozklepaná.” “To chápu. Mě prostě kafe s mlíkem nikdy nechutnalo.” “A hlavně si dávám latté a cappucino, protože bez mlíka něuděláš latte art.” A začala jsem se sama sobě smát. Musím ale uznat, že jejich filtrovaná káva (výběr jsme nechali na baristovi, pouze jsme poprosili o něco jemňejšího a ovocnějšího) je opravdu pohlazením jak na jazyku, tak na duši.
 
 
S mrkvovým dortem před sebou, šálkem kávy, o který jsem si hřála ruce, a citronovou limonádou jsem začala přemýšlet, kdy se sem vypravím znovu?
 
Original Coffee má na mě zjevně hluboký terapeutický a především relaxační účinek, protože dobrá nálada mi díky němu vydržela celý den. Přijďte si ji taky někdy zvednout (a dejte si ten dort!).
 
 
P.S.

 

A mám další kartičku na kávová razítka do sbírky (je laděna do červena, samozřejmě).
 
 

 

 
Betlémská 12, 110 00 Praha 1-Staré Město, Česko

0 odpovědí na “Original Coffee”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

%d bloggers like this: